banner29

TFF, Süper Lig'in 1 Nisan'a kadar seyircisiz oynanacağını açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanlığı ile görüştüklerini, futbol müsabakalarını 1 Nisan'a kadar seyircisiz oynatacaklarını açıkladı.

Spor 17.02.2021, 17:10
TFF, Süper Lig'in 1 Nisan'a kadar seyircisiz oynanacağını açıkladı!

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yönetim kurulundan bazı üyeler ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ile yayıncı kuruluş beIN SPORTS'u ziyaret etti.

Ziyareti sonrası beIN SPORTS Haber kanalına bir röportaj veren Nihat Özdemir, TFF hakkındaki iddialar ve gelecek planlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Nihat Özdemir, özellikle yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop'tan övgü dolu sözlerle bahsederken, "Hamit Altıntop bizim için çok önemli bir değerdir. Bizim geleceğimizdir" dedi.

Özdemir, "Bunlar bu hafta ortaya çıkan haberler değil, 3-5 ay evvel 'Nihat Özdemir istifa etti.' diyenler bile oldu. Biz de böyle olmadığını söyledik ama o arkadaşlar hiç tınmadılar. Bunun başka bir modelini bu hafta yaşıyoruz." diye de ekledi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in beIN SPORTS haber kanalında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Aldığımız kararlar neticesinde rahatsız olmuş camialar var, taraftar var. Biz bunlara tweetlere, Instagram'a bakmıyoruz. Biz sosyal medyaya bakmıyoruz.

Süper Lig 42 haftalı bir lig. Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig oldu. Sezona başlarken birçok kişi tarafından "bu sezon olmaz" gibi negatif söylemler oldu. Lig takvimini ilan ettik, sezona başladık. 17 hafta kaldı. 28 yılda bir rastladığımız Fenerbahçe , Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor rekabeti var.

Hedefimiz kalan 17 haftayı sağlıklı bir şekilde tamamlamak. Bu şartlarda bu ligi tamamlamak çok zor. Futbolcularda talimatlarımıza uydular. Kadroları genişlettik. Bütün futbol camiasına teşekkür ediyorum. Bu hafta meteoroloji ile işbirliği yaptık ve Galatasaray - Kasımpaşa ve Gençlerbirliği - Beşiktaş maçını erken saate aldık.

Şampiyonlar Ligi finalini seyirci oynamak için uğraşıyoruz.

Olimpiyat Stadı'mız iyi değil, çok iyi durumda. İstanbul şartlarına uygun en iyi çimleri seçtik ve getirdik. Biz Hollanda maçını Galatasaray'ın sahasında oynamak istedik ama maalesef sahanın son halini gördünüz. Şu anda Şenol Hocamız o maçı orada oynasak mı oynamasak mı diye düşünüyor. Belki o maçı da Olimpiyat Stadyumu'nda oynayabiliriz. Sahada önemli olan drenajların ve bakımların düzenli olması lazım. Drenaj sistemi nedir? Kar yağdığında karın eriyip su hale gelmesinden sonra drenaj sisteminin bu suyu çekmesi lazım.

Her statta yapılabilir. Ama hem bütçe lazım, proje hazırlamak lazım, yetkili insanların bu işi yapması lazım. Bu bizim sorumluluğumuzda değil ama bizden yardım istenirse yardım ederiz.

"1 NİSAN'A KADAR MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANACAK"

Şampiyonlar Ligi finalinde stada seyirci alınması durumunun kesinleşmesi için 1 Nisan'ı beklemek zorundayız. 1 Nisan'a kadar maçlar seyircisiz oynanacak.

Yeni bir Kulüpler Birliği yönetimi seçildi. 2021-22 sezonunun sonunda 5 yıllık bir ihale yapacağız. TFF ve Kulüpler Birliği'nin ortak oluşturduğu bir ihale komisyonu kuracağız. Kulüpler Birliği ile görüşmelerimiz devam ediyor.

"EN İYİ VAR SİSTEMİNE SAHİBİZ, HERKES VAR'I SUÇLUYOR"

Avrupa'nın en iyi VAR sistemine sahibiz. Herkes VAR'ı suçluyor. Hata yapan hakemlere gereken cezayı biz veriyoruz. Tabi ki hata olabilir, bakmamız gerek nokta kasıt olup olmadığı. Önce Fenerbahçe dediler şimdi MHK, Galatasaray'ı şampiyon yapacak diyorlar. Bu işten vazgeçelim. Biz bu hakemlerle ligi tamamlayacağız. Maç kaybediyorlar çıkıyorlar VAR, kazanıyorlar VAR. Teknik direktörler, kulüp başkanları ne olursunuz maçlardan sonra çıkıp sadece taraftara mesaj vermek için açıklamalarda bulunmayın. Hakeden sezon sonu şampiyon olacak."

"2021-2022 SEZONU BEIN SPORTS'TA"

2021-2022 sezonunun yayın hakları da beIN SPORTS'ta olacak. 2022 yılından itibaren 5 yıllık yeni ihale yapmamız gerekiyor. Bu yıl bitmeden ihaleyi sonlandırmamız lazım. Ben beIN SPORTS ile devam etmek isterim. beIN SPORTS ile aramızda iyi bir ilişki ve diyalog var. Sıkıntılı dönemleri atlattık ve yolumuza devam ediyoruz. beIN SPORTS'un önemli bir kadrosu ve yatırımları var. 9 maçı aynı anda yayınlayabiliyorlar. Avrupa'da bile olmayan teknik bir kapasite bu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?