banner29

Yattara: Trabzonspor, 5 milyon Euro + Totti'yi istedi

Trabzonspor’un efsane isimlerinden İbrahim Yattara katıldığı bir programda futbol hayatının Trabzonspor doktorları yüzünden bittiğini söyledi.

Spor 17.10.2019, 15:24
Yattara: Trabzonspor, 5 milyon Euro + Totti'yi istedi

Trabzonspor’da 2003-2011 yılları arasında forma giyen ve Trabzonspor taraftarının sevgilisi haline gelen İbrahima Yattara katıldığı bir programda flaş açıklamalar yaptı. Yattara futbolu bırakmasında o dönemdeki doktorların etkisi olduğunu ve doktorların bir yöneticinin “Söylemeyin, oynasın” dedikten sonra kendinden sakatlığını gizlediklerini söyledi.

Yattara “Benim futbol hayatımı Trabzonspor doktorları bitirdi. Benim dizimde ağrı vardı ve ben sürekli doktorlara söylüyordum. Ama onlar bana hep devam et geçer dediler. Ben de böyle oynadım. Sürekli oynadım ve ağrılarım daha da arttı. Sonra ben Arabistan’a gittim. O zaman da Afrika Kupası için milli takıma gitmem gerekti. Yerime oyuncu transfer ettiler ve sezon sonuna kadar oynayamayacaktım, kabul etmedim ve Belçika’ya döndüm. Ardından Mersin İdmanyurdu’na Transfer oldum ve orada 2 ay oynadım. Sonra da aynı ağrıyı yaşadım. Sonra Belçika’daki doktoruma gittim. Bana “Sen 4 sene önce ameliyat olman lazımdı” dedi.

Kendisini ameliyat eden doktorun ona 1,5 sene sonra belki futbol oynayabileceğini söylediğini belirten Yattara “Ama ben o ameliyattan sonra hiç oynamadım. İsim söylemek istemiyorum ama Trabzon’daki doktoru aradım. Durumu anlattım ve bana “Doğru” dedi. Neden söylemediğini sorduğumda ise “Ben söyleyecektim ama yönetici bana sus, oynasın” dediğini söyledi” ifadelerini kullandı.

Keşke söyleselerdi ben daha çok oynayacaktım diyen Yattara “belki 6 ay oynamayacaktım ama 5 sene daha Trabzonspor’da oynayabilirdim. Ben yine bir sakatlık daha yaşamıştım o zaman da beni ameliyat olmaya göndermemişti. O zaman hoca Ünal Karaman’dı. Doktorlar oynayabilir raporu verince o da izin vermedi. “Oynamak istemiyor, gitmek istiyor” şeklinde yorumlandı. Beni o ara Fenerbahçe ve Galatasaray istiyordu. Ben teklifleri hep reddettim. Çünkü Trabzonspor’u çok seviyordum ” şeklinde konuştu.

"ROMA'DAN 5 MİLYON EURO+TOTTİ'Yİ İSTEDİLER" 

Real Madrid'in ardından bu kez İtalyan ekibi Roma'dan da teklif aldığını ifade eden Yattara, “Ondan sonra Roma geldi ve 5 milyon euro artı 2 oyuncu önerdiler. Trabzonspor kabul etmedi. Trabzonspor, 5 milyon Euro + Totti'yi istedi...

Daha sonra sportif direktör Caner abi ile görüştüm. 'Lütfen, İstanbul'a gitmiyorum söz verdim tuttum. Real Madrid geldi kabul etmediniz, Roma da geldi. Ben zaten Trabzonspor'da 6 senedir oynuyorum ama şimdi gitmek istiyorum' dedim. Bana diyor ki 'Roma’da Totti var biz de Yattara var.' Milan'da nasıl Maldini var, Roma’da Totti var. Keşke Trabzonspor da beni efsaneler yerine koysa“ dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?