banner29

Yunan sirtakisi eşliğinde Ayasofya'nın minaresini kaldırdılar!

Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda yer alan temsilcimiz Galatasaray'ın Fransız rakibi Paris Saint Germain, Salı günü Türk Telekom Arena'da oynanacak maç öncesinde İstanbul'u tanıtan bir video yayımladı. Skandal videoda Ayasofya Camisi'nin minarelerine yer verilmedi.

Spor 30.09.2019, 14:03 30.09.2019, 15:44
Yunan sirtakisi eşliğinde Ayasofya'nın minaresini kaldırdılar!

Paris Saint Germain, Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda Galatasaray ile oynayacağı maç öncesi İstanbul'u anlatan bir video yayımladı. Görüntülerde Ayasofya Camisi de yer alırken minareleri kadraja dahil edilmedi. Tanıtım filminde yer alan diğer camilerin minaresi ise saklanmadı.

"HALA KABULLENEMEDİLER"

Ayasaofya Camisi, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)'in Hadis-i Şerifi'nde "Konstantiniyye elbette fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir." diyerek övgüsüne mazhar ettiği Fatih Sultan Mehmet Han tarafından yaptırıldı. Fransız ekibi tarafından yayımlanan video İslam karşıtı kitlelerin Ayasofya Camisi'ni hala kabullenemediğini gözler önüne serdi.

Yorumlar (2)
Sana ne 2 yıl önce
Ne camisi ayasofya Hristiyanlık ve İslamiyetin ortak eseri olan Ayasofya Müzesinin ta kendisidir
Fatih 2 yıl önce
Zırvada zirve yapmışsın. Avrupa'da cami iken kiliseye çevrilen onlarca cami sayarım sana. Onlar için de aynı tepkiyi veriyor musun? Ayasofya İstanbul'un fethinin sembolüdür ve cami olması gerekir. Buna itiraz eden ise Türk ve Müslüman düşmanıdır.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?