UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'taki beşinci maçında 22 Eylül Perşembe günü İstanbul'da Lüksemburg'u ağırlayacak A Millî Takımımız'da teknik direktör Stefan Kuntz önemli açıklamalarda bulundu. 

Kuntz'un açıklamaları şu şekilde:

Bir an evvel B Ligi'ne çıkmak istiyoruz. Kekimizi yaptık, üzerine kreması ve çileği kaldı.

"Oyuncularım buraya çok mutlu geliyor. Benim bir katkım var mı? Bunu onlara sormak lazım. Takım ruhumuz çok iyi. Böyle devam etmek istiyoruz."

"Mayıs-Haziran döneminde çalıştığım oyuncularla bu dönemi de geçirmek istedim. Mayıs-Haziran döneminde oyuncularla çalışmayı istedim. Çünkü amacımız sahada otomatikleşmeyi sağlamak. İkincisi de takım ruhu. Birbirine göre hareket eden bir takım oluşturduk. Sakatlıklar olmasaydı Uluslar Ligi bitene kadar kadroyu değiştirmeyecektik."

"Uluslar Ligi'nde 4 galibiyet aldık, 14 gol attık, hiç gol yemedik. Burada yanlış bir şey mi var? UEFA Uluslar Ligi'ni bir kitap olarak görürsek ilk 4 maç bunun ilk bölümüydü."

SAKATLIKLAR OLMASAYDI

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine rakip takım taraftarı alınmayacak! Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine rakip takım taraftarı alınmayacak!

"Sakatlıklar olmasaydı, kadroyu asla değiştirmeyecektik. Süper Lig 'de maç kaçırmadan izledik. Oyuncuların oynadığı kulüplerin teknik direktörleriyle de konuştuk. Kenan Hoca, Emre Belözoğlu ve Çağdaş Atan ile görüştü. Ben de Jorge Jesus ve Ömer Erdoğan ile görüştüm." 

SALİH UÇAN YANITI

"Bu bir oyuncuya ya da bir takıma karşı alınmış kararlar değil. Tolga Ciğerci savunma olarak daha güçlü bir oyuncu. İsmail de Türkiye'nin potansiyele sahip genç oyuncularından biri. Kimin yerini kimle daha iyi dolduracağımızı düşünüyoruz kadroyu kurarken."