İstanbul'da Süleymancılara ait bir yurtta kalan öğrencilere şiddet uygulandığı ortaya çıktı.

Sosyal medyaya düşen görüntülerde İstanbul Esenler'de Süleymancılara ait yurtta eğitmenin çocuklara sırayla şiddet uyguladığı görüldü. Söz konusu görüntülerin ardından yürütülen soruşturmada yurt görevlesi gözaltına alındı.

Show TV’nin haberine göre şiddete uğrayan çocuklardan birisinin annesi olan F.D. ise “Benim oğlum geceleri çığlıklarla kalkıyor” diye konuştu.

GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin sosyal medyada büyük yankı uyandırmasının ardından çocukları darp eden öğretmen gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten İstanbul Valiliği şu açıklamayı yaptı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile telefonda görüştü

“Basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer alan; Esenler İlçemizdeki özel bir erkek öğrenci yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan yurt görevlisi, başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmıştır. Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz.”