Süleymani toplantısı yapıldı! 'Eşref Bitlis' detayı dikkatlerden kaçmadı

Zeynebiye Hareketi Gençlik Platformu üyesi bir grup, Kasım Süleymani için İran Başkonsolosluğu önünde toplandı. Grubun, Kasım Süleymani ile birlikte Eşref Bitlis'in de fotoğrafını taşıdığı görüldü.

Dünya 11.01.2020 - 11:40 11.01.2020 - 11:40

ABD tarafından Irak'ta öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, İran'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde anıldı.

Cağaloğlu'nda bulunan İran İslam cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan Zeynebiye Hareketi Gençlik Platformu üyesi bir grup, ABD tarafından Irak'ta öldürülen Kasım Süleymani'yi andı. Kur'an-ı Kerim okuyarak, dualar eden grup, karanfil bırakarak etkinliğe son verdi.

EŞREF BİTLİS'İN FOTOĞRAFLARI DA TAŞINDI

Süleymani’yi anmaya gelenlerin ellerinde, üzerinde Süleymani ile birlikte, Ankara'da 1993 yılında Diyarbakır'a gitmek üzere hareket eden uçağın düşmesi sonucu şehit düşen Eşref Bitlis’in fotoğrafının olduğu dövizler görüldü.

Eşref Bitlis’in ölümü üzerine de yıllardan bu yana CIA iddiası söylenirken, Caferi vatandaşların, ABD’nin öldürdüğü Kasım Süleymani ile Bitlis’in fotoğraflarını kullanması dikkat çekti. ABD’nin Ortadoğu’daki Kürtlere yönelik planlarına engel olduğu gerekçesiyle 27 yıl önce öldürüldüğü belirtilen Bitlis’in, bindiği uçağa sabotaj uygulandığı dile getiriliyordu.

İşte o eylemden fotoğraf:

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@