Suud'lardan FETÖ'ye büyük destek!

Türkiye’yi kaosa sürüklemek için kurulmuş FETÖ’ye Suudi Arabistan’ın desteği devam ediyor. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i “din adamı” olarak tanıtmakta sakınca görmüyorlar.

Gündem 18.02.2020 - 13:03 18.02.2020 - 13:03 Bülent Deniz

Suudi Arabistan basını 15 Temmuz hain darbe girişiminin emrini veren FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'i aklamak için büyük çaba gösteriyor. Bugün düzenlenen FETÖ operasyonuna geniş yer veren Suudi basını FETÖ elebaşını "din adamı" olarak duyurup, "1999 yılından bu yana Pennsylvania'da kendini dayatılan sürgünde yaşayan Gülen, darbe girişiminde herhangi bir müdahaleyi reddetti." diyerek FETÖ elebaşı Gülen'i masum gibi göstermeye çalıştı.

İşte Suudi basınında yer alan haber:

ABD’de bulunan Müslüman din adamı Fethullah Gülen'i takip edenler, Temmuz 2016'daki başarısız darbe girişiminde yaklaşık 250 kişinin öldüğü iddia edildi. Polis halen rutin olarak şüphelileri hedef alan baskınlar düzenliyor.
En son 43 ilde yapılan operasyonda, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki 101 görevli de dahil olmak üzere 157 kişinin tutuklanması emredildi.
Başka bir soruşturmada ise, başkent Ankara'daki savcılar, Adalet bakanlığında görevli 71 şüpheli için yakalama kararı çıkarttı.
Darbe girişiminden bu yana yaklaşık 80.000 kişi tutuksuz yargılanmak üzere hapse atılırken, 150.000 memur, askeri personel görevden atıldı.
Türkiye'nin Batılı müttefikleri ve hak grupları baskıların ölçeğini eleştirirken, Ankara önlemleri güvenlik tehdidine gerekli bir önlem olarak savundu.
1999 yılından bu yana Pennsylvania'da kendini dayatılan sürgünde yaşayan Gülen, darbe girişiminde herhangi bir müdahaleyi kabul etmedi.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@