Tablet bilgisayar laptop başvurusu nereye ve nasıl yapılır? Acun Ilıcalı bilgisayar başvuru bilgileri

Acun Ilıcalı bilgisayar kampanyası başvurusu nereden, nasıl yapılır? Sorularının yanıtı merak ediliyor. TV8 ekranlarında Acun Ilıcalı önderliğinde başlatılan Haydi Şimdi kampanyası yakaladığı başarı ile adından söz ettirdi. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilere tablet ve bilgisayar yardımında bulunulacak. MEB bedava bilgisayar ve tablet başvurusu nereden, nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, Acun Ilıcalı bilgisayar kampanyası başvuru formu h

Bilim, Teknoloji 28.09.2020 - 16:34 28.09.2020 - 16:34

Yurt genelinde uzaktan eğitim seferberliği devam ediyor. Acun Ilıcalı'nın başlatmış olduğu Haydi Şimdi laptop dağıtımı kampanyasının ardından çeşitli belediye ve kurumlardan da destekler peş peşe geliyor. BAYKAR'dan Esenler Belediyesi'ne, Milli Savunma Bakanlığı'ndan Tuzla Belediyesi'ne kadar birçok yer, öğrencilere bedava tablet ve laptop dağıtımı yapılacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çatısı altında toplanacak olan bu tablet, laptop ve bilgisayarlar, maddi durumu iyi olmayan ve gerekli şartları taşıyan öğrencilere ulaştırılacak.

BEDAVA TABLET VE LAPTOP DAĞITIMI BAŞVURUSU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Uzaktan eğitim sürecinde olan maddi yetersizliklerden dolayı derslerini takip etmekte zorlanan öğrenciler ve velileri, bedava laptop ve tablet kampanyaları başvurusu hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Kimi kurumlar doğrudan bedava tablet başvuru linki aracılığıyla başvuruları alırken kimileri ise MEB'e bağışlıyor. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklamaları geldi.

BEDAVA TABLET VE BİLGİSAYAR KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER ALABİLİR?

Haberimizden, 2020 uzaktan eğitim bedava bilgisayar, tablet ve kampanyası başvuru ekranı, şartları hakkında bilgi edinebilir; kimlerin başvuru yapabileceğini ve diğer tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İşte, bedava tablet, bilgisayar ve laptop dağıtımı kampanyası başvuru ekranı;

TABLET KAMPANYALARI

Bakan Ziya Selçuk, tablet kampanyaları hakkında şunları söyledi:

Türk milletinin genel bir kültürel kodu var. Herhangi bir afet, deprem sel olduğunda ya da bir ihtiyaç olduğunda hemen organize oluyorlar. Bu bizim çok güzel bir hasretimiz. Bu anlamda biz elimizden geleni yapıyoruz. Yapmakta vazifemiz. Bir yandan da ulaşamadığımız çeşitli nedenlerden dolayı durumlar oluyor. Biz bunu takdir ile izliyoruz. Ama asıl olan vazife MEB'in. Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırseverimiz var. Bu bizim zaman geleneğin içerisinde sürdürdüğümüz bir şey. Şimdi de çeşitli belediyelerimiz, Konya Belediyesi 10 bin tabletten bahsetti. Bir çok kuruluş ve Kızılay'ın bir çalışması olacak.

Bizim derdimiz bütün Türkiye'yi online üzerinden eğitmek değil. Bu geçici bir durum. Biz bundan kısmen faydalanacağız ilerde ama bizim asıl işimiz yüz yüze eğitim. Bu çerçevede il ve ilçe müdürlüklerimize vatandaşımızın gönüllü katkısı olacaksa tabii ki başvurabilir. Gelecek hafta başlayacak olan Kızılay'ın çalışmasına da katkı sağlayabilirler. Bunların hepsi bizim kurumlarımız.

Yorumlar (163)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@