Tacize uğradığını iddia eden Havin Özcan'ın paylaşımları 'terör, cinayet ve tehdit' dolu çıktı!

Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan Boğaziçili öğrenci Havin Özcan, gözaltından çıktıktan sonra tacize uğradığını iddia etti. Özcan'ın sosyal medya hesabında yer alan ifadelerin ardından Twitter'da #HavinTutuklansın hashtag'i açıldı.

Gündem 08.01.2021 - 21:00 08.01.2021 - 21:00 Bülent Deniz

Boğaziçi Üniversitesi önünde yapılan eylemlerde birçok kişi gözaltına alındı. Eylemlerde gözaltına alınan Boğaziçili öğrenci Havin Özcan, gözaltı çıkışında LGBT bayrağı açarak ters kelepçeyle alındığını söyleyerek, içeride tacize uğradıklarını iddia etti.

"POLİS 'SİZE JOPU SOKACAĞIM' DEDİ"

Özcan açıklamalarında, "Tacize uğradım arkadaşımla beraber. Sonrasında hukuksuz bir şekilde ters kelepçe yapıldı. Sürekli bileklerimiz sıkıldı, ama doktorlar bilerek muayene tutanaklarına yazmadılar.Sonra nezarethaneye getirildiğimizde, 5 polis gelip beni tecavüzle test ettiler. 'Jop'u nerene sokayım?', 'Gerçi sen ondan da zevk alırsın' gibi şeyler söylediler. Çıplak aramaya dayatıldım zorla. Yerlerde avuçlanarak ellendim. İki gün sonra hastaneye gittiğimizde tekrar bir polis bize 'Size jopu sokacağım.' dedi. Kamera kayıtlarında var hepsi." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA HESABINDA KENDİNİ ELE VERDİ

Yaşanan gelişmelerin ardından Havin Özcan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ortaya çıkınca tepki çekti. Twitter'da #HavinTutuklansın hashtag'i açıldı. ''Kolluk kuvvetleri legal terör örgütleridir.'', ''Kürdistan faşist Türk burjuvazisinin mezarı olacak.'' ve Ülkücü şehit Fırat Çakıroğlu hakında da ''Toprağın altına soktuk biz yetmedi mi'' ifadelerini kullandığı görüldü.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@