Taksi Şoförü filmi, dünya genelinde büyük ses getiren filmlerden biri olarak listelerin üst sıralarına yükselmeyi başardı. Peki, Taksi Şoförü filminin konusu, Taksi Şoförü filminin oyuncuları, Taksi Şoförü filminin yönetmeni, Taksi Şoförü filminin yapımcısı, Taksi Şoförü filminin senaristi ve film hakkında daha birçok detay haberimizde yer alıyor.

Taksi Şoförü filminin konusu:

Taksi Şoförü, Vietnam’da savaşının izlerini henüz atamayan bir askerin, geceleri taksi şoförlüğü yaparak gördüğü kirli ve adaletsiz dünyaya uyum sağlamayı reddetme hikayesini anlatıyor. Film, Robert De Niro’nun canlandırdığı Travis Bickle karakteriyle kültleşmiştir. Taksi şoförü Travis, sosyal hayatındaki başarısızlığını, saplantılı bir tutku beslediği Bickle’la tersine döndürmeye çalışsa da beklediği karşılığı bulamıyor. Bu kırılma anından sonra bir silah alıp harekete geçmeyi, sokakların pisliğini temizlemeye karar veriyor; bu esnada kendini bir fahişeyi kurtarmaya adıyor. Çürümeye yüz tutmuş bir topluma karşı tutulan bir ayna niteliğindeki film, yönetmen Martin Scorsese’nin kariyerinin en önemli filmlerinden biri olarak kabul görür.

İçimdeki Yangın filminin konusu nedir? İçimdeki Yangın oyuncuları... İçimdeki Yangın filminin konusu nedir? İçimdeki Yangın oyuncuları...

Taksi Şoförü filminin oyuncuları:

Robert De Niro: Travis Bickle

Jodie Foster: Iris Steensma

Harvey Keitel: 'Sport' Matthew

Cybill Shepherd: Betsy

Albert Brooks: Tom

Leonard Harris: Charles Palantine

Peter Boyle: Wizard

Diahnne Abbott: Concession girl

Taksi Şoförü filminin yönetmeni:

Dikkat çeken hikayesiyle izleyicilerden tam not alan filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese oturmaktadır.

Taksi Şoförü filminin yapımcısı:

Yapım: Bill/phillips

Yapım: Columbia Pictures

Yapım: Italo/Judeo Productions

Taksi Şoförü filminin senaristi:

Hikayesiyle ilgi uyandıran filmin senaristi Paul Schrader'dır.

Film hakkında diğer detaylar:

Orijinal İsmi: Taxi Driver

Vizyon Tarihi: 8 Şubat 1976

Süre: 113dk

Tür: Dram , Suç

Yapımı: 1976 - ABD