Tam da Cemal kaşıkçı tekrar gündemdeyken, yazarımız nasıl öldürüldüğünü yazdı! İşte suikastının perde arkası...

Cemal Kaşıkçı suikastı, son yıllarda bütün dünyayı şaşkına çeviren olayların başında gelirken, ABD'nin suikast ile ilgili yayınladığı rapor konuyu tekrardan gündeme taşıdı. Yazarımız Kemalettin İsaoğlu'da, konunun derinlemesine irdelendiği ve tartışıldığı şu günlerde Kaşıkçı'nın, nasıl öldürüldüğünü yazdı. "Cemal Kaşıkçı muhalif düşünceleri yüzünden değil, çok ses getireceği için öldürülmüştü. ve ardında bir devlet organizasyonu görünüyordu." ifadelerini kullanan İsaoğlu, Kaşıkçı olayını ve olay

Gündem 02.03.2021 - 01:01 02.03.2021 - 01:01

ABD'nin, Kaşıkçı raporunu yayınlamasıyla, tekrar gündemde üst sıralara yükselen konu çeşitli tartışmalara gebe olmuş durumda. Yazarımız Kemalettin İsaoğlu da, son yazısında Cemal Kaşıkçı suikastının nasıl gerçekleştiği yazarak, Kaşıkçı olayını ve olayın sonuçlarını Türkiye üzerinden ele aldı.

İşte önemli tespitlerde bulunan Kemalettin İsaoğlu'nun o yazısı:

Son dönemin dünyayı şaşkına çeviren suikastın kurbanı Cemal Kaşıkçı, ABD’de yaşayan Suudi yönetimine muhalif Cemal Kaşıkçı'dır. Evlenme için evrak almaya İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğuna yönlendirilir, içeri girer ama bir daha çıkamaz. Suudi Konsolos Kaşıkçı’nın çıktığını iddia eder, hatta yabancı medya mensuplarına dalga geçer gibi dolapları, çekmeceleri açarak “Bakınız yok,” der.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan Konsolosluğu'na girdikten sonra öldürülmesi dünyanın gündemine oturdu. 2 hafta boyunca haber alınamayan gazetecinin konsoloslukta öldürüldüğünü inkar eden Suudi yetkililer Türkiye’nin delilleri karşısında köşeye sıkışınca itiraf etmek zorunda kaldılar. Suudi konsolosluğunda arbede sırasında öldüğünü belirttiler. Olayın gerçekleştiği anlara ait detaylar daha sonra ortaya çıkmaya başladı. 

Cemal Kaşıkçı muhalif düşünceleri yüzünden değil, çok ses getireceği için öldürülmüştü ve ardında bir devlet organizasyonu görünüyordu.
“Hedef Kaşıkçı’nın canından çok, Türkiye’nin itibarıydı.” görüşü herkesçe yaygın bir kanı. Gazeteci Metin Özer, bu konuda oldukça ilginç iddialar içeren yazıyla dikkat çekti.
“Parçaladıkları Kaşıkçı’nın bedeni ile, Türkiye’yi çökerteceklerdi. Bu cinayeti vahşet şekline çevirmek için de cesedi parçalandı. Telefon kilidini açmak için parmağı kesildi. 
O telefonu bulsalardı, Kaşıkçı yazmış gibi Türkiye’yi suçlayıcı ve bu vahşi cinayeti omzumuza bırakacak bir mesaj atacaklardı. (Allahü teala bize acıdı da o telefonu ellerine geçirtmedi. Kaşıkçı’ya o telefonu nişanlısına bıraktırdı.)

Kendilerini kurtarıp Türkiye’nin başını yakmak için Kaşıkçı’yı konsolosluktan çıkmış gibi gösterecek bir dublör getirdiler.
Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz ortalığı ayağa kaldırmasaydı, ertesi gün Suudiler dünyayı ayağa kaldıracaktı.
“Konsolosluktan çıkan vatandaşımız Cemal Kaşıkçı, Türk istihbaratı tarafından alı konuldu” deyip kıyameti koparacaklardı. 
Dublörün konsolosluğu terk etme görüntülerini uluslararası medyaya sızdırıp, kendileri aradan sıyrılacaktı. 

Ardından Kaşıkçı’nın farklı yerlere attıkları ceset parçaları ortaya çıkacaktı. Bir gazetecinin bu şekilde vahşice katledilmesi üzerine; başta Amerika olmak üzere, Avrupa, Birleşmiş

Millletler ve basın kuruluşları Türkiye’nin üzerine çullanacaktı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@