Tanzanya’nın vefat eden başkanı Magafuli hakkında 5GVirüsNews'ten dikkat çeken açıklama!

Tanzanya’nın 5. Cumhurbaşkanı John Magafuli, %84 oyla yönetime geldi. Halkın sevdiği bir liderdi. PCR testi, aşı, maske, mesafe karşıtlığı ile tanınıyordu. Esrarengiz ölümü akıllarda soru işareti bırakırken, 5gVirüsNews merhum Cumhurbaşkanı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Bir saygı nişanesi olarak, Tanzanya halkının acısını paylaşmak adına, Mart sonuna kadar siyah başlıklı çıkıyor ve belediyelere yol ve meydanlara Tanzanya adını veya Magafuli adını vermeye davet ediyoruz." ifadeleri kullan

Dünya 21.03.2021 - 21:46 21.03.2021 - 21:46

Merhum cuhurbaşkanı Magafuli ortadan kaybolduktan 15 gün sonra ölüm haberi geldi. Bu esrarengiz ölüm ise akıllarda soru işareti bıraktı. Tanzanya’nın 5. Cumhurbaşkanı John Magafuli, %84 oyla yönetime geldi. Halkın sevdiği bir liderdi. PCR testi, aşı, maske, mesafe karşıtlığı ile tanınıyordu.

DSÖ’nün dayattığı politikaları ince bir zeka ile teste tabi tuttu ve bütün verilerin yalan olduğunu ispatladı.  Ardından Magafuli ortadan kayboldu. Kimi Covid, kimi kalp hastası oldu dedi, ardından ölüm haberi geldi.

5GVirüsNews'ten Magafuli hakkında açıklama

"Magafuli “Faili belli” bir cinayete kurban gitti. Magafulinin açıklamasından sonra ülkede arkası arkasına ölüm haberleri geldi. Devlet Başkanlığı Genel sekreteri John Kijazi açıklanmayan bir nedenden, Zanzibar Başkan Yardımcısı SeifSharifHamad ise 17 Şubat'ta hayatını kaybetti ve ölüm sebebi olarak Covid açıklaması yapıldı.

Biz 5Gvirusnews platformu olarak Tanzanya halkına başsağlığı diliyor. Hassan’ın şahsında Tanzanya halkının acılarını kalbimizde hissediyor, “Dikdur Samia Kalbimiz seninle” diyoruz. Biliyoruz, cenaze töreninize bir çok ülke başkanı katılmayacak ve taziye mesajı da göndermeyecektir. Çünkü “günahınız öylesine büyük öylesine büyük ki, bütün cezalar o günaha karşı küçük”. Çünkü dünyanın efendilerinin yalanlarına, dayatmalarına karşı “Hayır” dediniz! Kötü örnek olabilirsiniz. Onun için size öyle bir ceza verilmeliydi ki, bu herkes için ders olmalıydı. Aslında Magafuliye yöneltilen şiddet, bütün insanlığa yöneltilmiş bir tehditti, belki de!

Bir saygı nişanesi olarak, Tanzanya halkının acısını paylaşmak adına, Mart sonuna kadar siyah başlıklı çıkıyor ve belediyelere yol ve meydanlara Tanzanya adını veya Magafuli adını vermeye davet ediyoruz. Magafuli’yi Afrika’nın Rachel Corrie’si olarak selamlıyoruz. Esnaf vitrinine Tanzanya bayrağı koyabilir. Gençler Magafuli’nin video klibini sosyal medyada paylaşabilir. Tekstil üreticileri yaz için Tanzanya Bayrağı ve Magafuli ve Afrika imajını basabilir."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@