Tanzim satış noktaları üzerinden çirkin manipülasyon!

Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de halkın büyük rağbet gösterdiği Tanzim satış noktaları üzerinden kamuoyunda yürütülen manipülasyon çalışmalarına karşı harekete geçilmesi yönünde uyarılarda bulunuldu.

Gündem 12.02.2019 - 12:15 12.02.2019 - 12:15

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta-yazar Abdurrahman Dilipak'ın çarpıcı analizlerde bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler, Türkiye'nin gerçeklerini günyüzüne çıkarmaya devam ediyor.

EMİNÖNÜ'NDE NEDEN TANZİM PAZARI KURULDU?

Reklam arasında bir telefon aldığını belirten usta-yazar Dilipak, ''Sirkeci'de belediyenin kurduğu çadırda, sebze-meyve satışı yapılıyor. En fazla turistin olduğu Eminönü'nde uzun kuyruklar oluşmuş. En fazla turistin geldiği bir yer burası. Turistlerin hepsi fotoğraflar çekiyor. Yarın Avrupa basınında Türkiye'de kıtlık var. Sebze ve meyve için insanlar yoksulluktan belediye satış noktalarında uzun kuyruklar oluşturuyor, yönünde haberler çıkarsa ne olacak? Bunu turistik merkezde açan kafa, hangi kafadır? Bu çözüm başka istismara kapı açmamalı.'' dedi.

AZİZ VATANDAŞ OYUNU GÖR

CHP'li Mustafa Balbay'ın ''Tarihimizde petrol kuyruğu oldu, yağ kuyruğu oldu. Ancak topraklarımızda yetişen patates, soğan, patlıcan kuyruğu olmamıştı. 17 yıllık iktidardan sonra geldiğimiz nokta bu.'' tweetini canlı yayında okuyan Deniz, ''Tanzim satış noktalarını kullanarak manipülasyon yapılıyor. Aziz vatandaş oyunu gör.'' dedi. Bu açıklamaların ardından Dilipak, ''Sovyetler'i örnek gösteriyorlar, devletin marketlerinin önünde kuyruklar oluyordu. İşte Türkiye'de domates, patates bulunmuyor. İş o değil... Ama birileri bunları kullanıyor. Bu noktada iyi düşünmemiz gerekli'' ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Yorumlar