Misyoner papazdan Müslümanları dinden koparma taktiği!

ABD'li misyoner Samuel Zwemer'ın Müslümanları Hristiyan yapabilmek için yürüttüğü araştırmalar sonucunda yaptığı açıklamalar, Müslümanlar üzerinde yürütülen oyunları açık bir şekilde ortaya koyuyor. Zwemer'in Müslüman ülkelerde uzun yıllar kaldı ama amacına ulaşamadı. İşte detaylar...

Misyoner papazdan Müslümanları dinden koparma taktiği!

Amerikalı oryantalist misyoner Samuel M. Zwemer hayatını İslam’ı araştırmaya ve Müslümanları Hıristiyanlaştırmaya adamış ve bu doğrultuda hareket etmiştir. 1906 Kahire kongresinde, kongre başkanı Misyoner Papaz Samuel Zwemer, İslam ve Müslümanlar hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunuyor.

Zwemer şöyle diyor:

“Bir Müslüman’a dinini bırak dersen, onun Islam’ı bırakması asla mümkün değildir. Nitekim 25 yılda ancak 25 Müslüman’ı Hıristiyan yapabildik. Onlar buna karşılık her gün en az 25 Hıristiyan’ı Müslüman yapıyorlar.

Biz Müslümanlara:

‘Sizin dininiz olan Islamiyet; mücevher yüklü çok kıymetli bir gemiye benziyor. Ama bu geminin yükü çok ağır. Geminin karşıya batmadan geçebilmesi için, bu yüklerin bir bölümünü denize atmamız gerekir’ demeliyiz. Böylece mübahlardan, müstehaplardan, sünnetlerden başlayarak, vaciplere, farzlara gelinceye kadar onlara geminin bütün yüklerini boşalttırmalıyız. Böylece gemi karşıya geçse de boş geçmeli!..”

“Geminin bütün yüklerini boşalttırmalıyız” diyor. Yani sünneti, hadisleri ve daha sonra da vacip ve farzları kendileri kaldırmayacaklar. Bizden sanılan “sözde” hocalara yaptıracaklar.

KAYNAK: Dr. Ahmet Uçar, Sultan Güç ve Hassasiyet, Hamidiye Kitaplığı, Istanbul 2015, sayfa 109, 110.

Başka bir kaynakta da Zwemer'in 1935 yılında Kudüs'te gerçekleştirdiği konuşma her şeyi ortaya koymaya yetiyor.

İşte o kitapta yer alan ifadelerin nüshası:

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 02:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5