banner30

banner29

South Park'ta Peygamberimiz ve Türk bayrağına çirkin saldırı!

Dünyanın en çok tartışılan çizgi dizilerinden biri olan South Park'ın 14'üncü sezon 9'uncu bölümünde Türk bayrağı bulunan uçaklarla kamikaze yapıldığı görüntülerin yanı sıra Peygamber Efendimiz'i de ayı postu içinde simgelemeleri bir kez daha gündeme geldi.

Tarih 21.04.2019, 16:00 21.04.2019, 16:27

ABD dizisi South Park'ın 14'üncü sezon 9'uncu bölümünde El Kaide'nin gönderdiği intihar saldırısı yapan uçakların kuyruklarında Türk bayrağı motifi bulunduğu gibi Peygamber Efendimiz de ayı postu içinde tasvir edilerek büyük bir skandala imza atıldı. 2010 yılında yayınlanan bölümün ardından Türkiye'den ve İslam aleminden sert tepkiler gelmişti.

Dizinin söz konusu bölümündeki hikaye şu şekilde kurgulandı:

New Jersey'lilerin South Park'a taşınması ve sayılarının gittikçe artması üzerine kasaba sakinleri, Jersey'nin bir parçası olmamak için harekete geçiyor. Bunun için El Kaide lideri Usame Bin Ladin'den yardım isteyen South Park halkı barikatlar kurarak Jersey'lilerin gelişini durdurmaya çalışırken Bin Ladin yardımlarına koşuyor. Bin Ladin'in gönderdiği üzerinde Arapça yazılar bulunan kuyruğunda ise Türk bayrağı motifi yer alan uçaklar birer birer Jersey'lilerin üstüne intihar dalışı yapıyor. Türk bayrağı motifinin altında ince şeritler halinde beyaz ve yeşil de bulunuyor. Kuyruk kısmındaki üç renk bir araya gelince de bu yönüyle İran bayrağını anımsatıyor. Bu arada uçakların birinde siyah bant takan pilotlardan farklı olarak kafasına üzerinde Arapça yazılar bulunan kırmızı bant takan bir pilot özellikle gösteriliyor. Sonraki sahnelerde Peygamber Efendimiz'i de ayı postu içinde tasvir ediyorlar...

Yorumlar (2)
HACI 2 yıl önce
Allah’ın laneti üzerinize olsun
Ahmet 2 yıl önce
SouthPark, ABD vatandaşı Sionist ve Faşist bir yahudi grup tarafından tasarlanan bir dizidir. Hz. İsanın yahudiler tarafından çarmıha gerildiği konusu işlenen TUTKU isimli filme ve başrol oyuncusuna yine aynı dizide iğrenç yakıştırmalar yapmışlardı. Türk Bayrağı ve Hz Muhammed konu edilen yerde İsa sözlerinin geçmesi sizi yanıltmasın. Müslümanlar ile Hristiyanları sürekli aşağılayan bir yapım olur SouthPark.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?