banner30

banner29

Suudi Arabistan'ın başı dik kralı Faysal'ın tarihi 'Kudüs' konuşması!

Suudiler'in başı dik lideri olarak adını tarihi yazdıran Kral Faysal, Kudüs'ü Siyonist işgalinden kurtarmayı hedefleyerek yaptığı tarihi açıklamayla gönüllere de taht kurmayı başarmıştı.

Tarih 26.03.2019, 12:27 26.03.2019, 12:58

Suudi Arabistan Kralı Faysal bin Abdülaziz, Kudüs'ü işgal eden Siyonistlere karşı gösterdiği kararlılığıyla hayırla yad edilen liderler arasında kendine yer bulmayı başarmıştı. Kral Faysal’ın bütün adımları, “Kudüs’ü kurtarmak” üzerineydi. Kral Faysal'ın Kudüs hakkında yaptığı konuşma da İslam dünyasında geniş yankı uyandırmıştı.

Kral Faysal, yaptığı konuşmada "cihat" çağrısında bulunarak şu ifadeleri kullanır:

“Kardeşlerim! Neden bekliyoruz? Dünyanın vicdana gelmesini mi bekliyoruz? Nerededir ki dünyanın vicdanı? Mukaddes Kudüs’ü Şerif sizi çağırıyor. Kendisini kurtarmanızı bekliyor. Neden korkuyoruz? Ölümden mi korkuyoruz?

Allah yolunda cihad ederek ölmekten şerefli ve daha faziletli ölüm var mı? Ey kardeşlerim, bizim istediğimiz İslam Milliyeti ve İslami uyanıştır. Milliyetçilik, ırkçılık veya bloklaşma değildir arzumuz. Çağrımız İslami çağrıdır. Allah yolunda cihad etmeyedir çağrımız.

Dinimiz, inancımız, mukaddesatımız ve harimi İslâm içindir çağrımız. Ne zaman ki hatırlasam Haremi Şerifimiz (Kudüs) ve mukaddesatımız işgal ve tecavüz altındadır ve aşağılanmaktadır ve orada günahla Allah’a isyan ve ahlaki çöküntüler sergilenmektedir; işte o zaman Allah’a halisane yalvarıyorum, eğer bana cihad etmek ve mukaddes topraklarımızı kurtarmak nasip olmayacaksa, beni bu dünyada bir an bile yaşatma.”

Yorumlar (1)
Sami aparnas 2 yıl önce
Amin . biran ewel .Allahin keresteleri yahudileri de senin Allahin yaratti. Sana not olarak sıfır verdı .yahudılere 10 verdı . sen pldugun yerde catla Allahın kara cahılleri. Herzaman cahıl kalın .adam olacagınız yok .şahadet şerbetını doya doya ıcın pardon zıkkımlanın
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?