banner29

Terör örgütü PKK neden Zerdüştlüğü dayatıyor?

Terör örgütü PKK'nın kendi mensuplarına ve etki alanındaki insanlara Zerdüştlük dinini neden dayatıyor? Tek amaçları Kürtleri İslam'dan uzaklaştırmak mı?

Tarih 13.05.2019, 19:06 13.05.2019, 19:45
Terör örgütü PKK neden Zerdüştlüğü dayatıyor?

İslam'ı reddeden, İslamı değerlerle dalga geçen terör örgütü PKK, her platformda Zerdüştlük'ü öne çıkarıyor.  Peki İslami değerlere savaş açan PKK, neden Zerdüştlük'e bu kadar düşkün?

PKK, ZERDÜŞTLÜĞÜ YAŞATMAYA ÇALIŞIYOR

Günümüzden yaklaşık 3500 yıl önce ortaya çıktı Zerdüştlük. Milattan önce 5. ve 6. yüzyıllarda özellikle Perslerde yaygındı.İnanışa göre su, toprak, hava ve ateş kutsal sayılıyor. İbadet anlayışı ise ateşe, aydınlığa veya Güneş'e bakmak. PKK'lı teröristlerin yuvalandıkları Kandil'de Zerdüşt ayinleri düzenledikleri boy boy manşetlere taşınmıştı. PKK'lıların terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları eşliğinde ayin yaptıkları yer alıyordu. Zerdüştlük'teki kutsal sayılan birçok isim örgüt kamplarına verildi, telsiz kodlarında kullanıldı.

AMAÇ KÜRT HALKINI İSLAMİYET'TEN KOPARMAK

Terör örgütü PKK kendine kaynak olarak Zerdüştlüğü gösteriyor. Zerdüştlüğün Kürtlerin dini olduğunu ve Kürtlerin zorla Müslüman yapıldığını iddia ediyor. Zerdüştlüğü savunarak Kürtleri İslamiyetten uzaklaştırmayı hedefleyen PKK, böylece Kürt ırkçılığını daha da ileriye taşımayı hedefliyor.

HDP DE ZERDÜŞTLÜĞE SICAK BAKIYOR

HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş da Zerdüştlüğün kadim bir din olduğunu vurgulayarak, partinin PKK ile bu konuda aynı çizgide durduğunu işaret eden bir mesaj vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Terör örgütünün bizi yaratan rabbimizle işi var mı? Bunlar zerdüştlük diye bir inancın mensubudurlar" ifadelerini kullanmıştı.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLER DE İTİRAF ETTİ

Terör örgütü PKK'dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan teröristler itiraflarında kendilerine Zerdüştlük'e ait kitabının okutulduğunu itiraf etmişti.
 

.

Yorumlar (1)
Sidar akdemir 9 ay önce
Zerdustluk gecmiste kaldi islam son din en dogru din bikac kotu niyetli muluman islami temsil etmez islam kurtulustur
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?