Tek imzayla hayatı karardı!

Gündem 21.10.2018 - 15:42 21.10.2018 - 15:42
Antalya'nın Kepez ilçesinde 11 yıldır kız kardeşinin evinde kalan 44 yaşındaki Bilal Asatekin, 2013 yılında bir iş yerinde temizlikçi olarak işe başladı.

İddialara göre iş yerinin patronu O.Ç., sigortasız çalışan elemanı Asatekin’i ‘Sana sigorta yapacağım’ vaadiyle kandırıp notere götürdü. Okuma yazması olmayan Asatekin’in avucunun içine devir işlemleri için yazı ve imza örneğini yazan O.Ç., Asatekin’e yönlendirmede bulundu. O.Ç., noterde ailesinin üzerindeki borçlu şirketi sigorta vaadiyle kandırarak elemanının üzerine devretti.

Mahkeme inandırıcı bulmadı
Bir süre çalıştıktan sonra Asatekin iş yerinden çıkarıldı. Başka bir iş yerinde çalışmaya başlayan Bilal Asatekin, bir süre sonra üzerinde borçlu bir şirket olduğunu ve yaklaşık 300 bin lira borç olduğunu öğrendi. Asatekin, kız kardeşi Satı Şen ile bu durumu adli makamlara bildirdi. O.Ç. hakkında suç duyurusunda bulunan iki kardeş, açtıkları davadan olumlu sonuç alamadı. Mahkemede, ‘Noterdeki belgelerin düzenleme şekli dikkate alındığında iddianın inandırıcı nitelikte olmadığı, karşı tarafın ise suçlamaları kabul etmediği ve iddiayla ilgili somut delil bulunamadığı’ kararı verildi.
Asatekin, ikinci şokunu da akciğer kanseri olduğunda yaşadı. Bilal Asatekin, kanserden dolayı 6 ayda 95 kilodan 50 kiloya düşerek çalışamaz hale geldi.

"Ben de sigortam başladı diye seviniyorum"
Dolandırıldığını ileri süren Asatekin, “O.Ç. beni sigortasız çalıştırdı. ‘Sigorta yapacağım sana’ dedi ve beni notere götürdü. Avucumun içinde bir şeyler yazdı. Benim zaten okumam, yazmam yok. Noterde annesi ve babası da vardı. Ben avucuma bakarak yazdım. Sonra bana, ‘Hadi hayırlı olsun sigortan başladı’ dedi. Bende sigortam başladı diye seviniyorum. Sonra enişteme, ‘Oh be enişte sonunda sigortam oldu. Artık hastalandığım zaman hastaneye giderim’ dedim. Sevincimden dükkanda diğer çalışanlara çay ısmarladım. 3-4 ay sonra ise O.Ç. beni işten çıkardı. Neden çıkardı bilmiyorum.
"Kanser olduğumu öğrendim"
Uzun bir aradan sonra ise üzerinde borçlu bir şirketin olduğunu öğrendiğini söyleyen Asatekin, 300 bine yakın da borç geldiğini kaydetti. Çok üzüldüğünü ifade eden Asatekin, üzüntüsünü kimseye belli etmediğini ve bu süre içinde sürekli baş dönmeleri yaşadığını söyledi. Asatekin, “Çalışırken sürekli başım dönüyordu ve bir gün yere yığıldım. Üstümü giyindim enişteme, ‘Enişte 2 saat uyuyabilir miyim?’ diye sordum. O da bana ‘hayır’ dedi ve hemen beni hastaneye götürdü. Kanser olduğumu öğrendim” dedi. Şuanda kendisine kız kardeşi Satı Şen’in baktığını belirten Bilal Asatekin, kişisel ihtiyaçlarını bile görememeye başladığını ifade etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@