Tekirdağ'da sahte içkiden ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, sahte içkiden zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi.

Gündem 06.07.2021 - 12:54 06.07.2021 - 12:54 Bülent Deniz

Hastanede tedavileri devan eden 24 yaşındaki Vedat Bektaş  ile 60 yaşındaki Ahmet Ataman hayatını kaybetti. Tekirdağ'da 24 Haziran'dan bu yana sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.

Çorlu'da, 24 Haziran'dan itibaren, satın aldıkları sahte içkiden içen 30 kişi zehirlendi. Bu kişilerden Ikhlague Hussam ile Emin Kırcaali, Mehmet Pamukçu, Sadık Akın Usal, Altuğ Oktay, Turan Vardı, Remzi Zabınoğlu, Nurcihan Engin ve eşi Levent Engin, Hasan Nişancı hayatlarını kaybetti.

Hastanede entübe olan Vedat Bektaş ile Ahmet Ataman’ın bu sabah saatlerinde yaşamını yetirmesiyle sahte içkiden ölenlerin sayısı, 12’ye çıktı. Çorlu Devlet Hastanesi'nde bugüne kadar tedavileri tamamlanan 11 kişi, taburcu edilirken, 2’si entübe 7 kişinin de yoğun bakım servisinde tedavisi sürüyor. 

Olayla ilgili polisin gözaltına aldığı, aralarında sahte içkileri Bulgaristan'dan getirdiğini söyleyen ve deposundan ilçedeki büfelere sattığı iddia edilen Metin Dobrucalı ile Kudret Uygur, Cengiz Girgin, Vedat Vatansever, Hüseyin Coşkun ve Süleyman Malkoç, mahkemece tutuklanmıştı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@