Tesla'dan, Bitcoin'e 1.5 milyar dolarlık yatırım!

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 1.5 milyar dolarlık varlığını Bitcoin'e yatırdı. Şirketin ödeme türü olarak Bitcoin'i kabul etmeye başlaması bekleniyor.

Ekonomi 08.02.2021 - 22:19 08.02.2021 - 22:19

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 1.5 milyar dolarlık varlığını Bitcoin'e yatırdığını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bildirdi. 

Bildirimde, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerini daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek amacıyla şirkete daha fazla esneklik sağlamak için yatırım politikasının güncellendiği belirtildi. 

Bu nakdin bir kısmının gelecekte dijital varlıklar, külçe altın, altın yatırım fonları ve diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına yatırılabileceğine işaret edilen bildirimde, söz konusu politika kapsamında Bitcoin'e toplam 1.5 milyar dolarlık yatırım yapıldığı kaydedildi. 

Bildirimde, şirketin uzun vadede dijital varlıklar edinebileceği aktarılarak, yakın gelecekte şirketin ödeme türü olarak Bitcoin'i kabul etmeye başlamasının beklendiği belirtildi.

Tesla'nın konuya ilişkin bildiriminin ardından Bitcoin fiyatı 44 bin doları aşarak rekor tazeledi.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@