TFF yaptığı açıklamada Galatasaray Başkanı Burak Elmas ile TFF yetkilisi Nuri Akın arasında tartışma yaşandığı iddialarının spekülasyondan ibaret olduğunu açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, "Sayın Nuri Akın'ı yıpratmaya yönelik değerlendirme ve haberlere itibar edilmemelidir." şeklinde bir açıklama yayınladı.

İşte TFF'nin yazılı açıklaması:

Federasyonumuzun değerli Yönetim Kurulu üyelerinden Sayın Nuri Akın'ın TFF üyeliğine seçilmesiyle ilgili ve kamuoyunda yer alan bazı konularda yanlış bilgilere dayalı değerlendirmeler yapılmaktadır.

Sayın Nuri Akın, Türkiye'nin saygın ve başarılı iş adamlarından olup, Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'in bizzat talebiyle, 1 Haziran 2019'da yapılan TFF Seçimli Olağan Genel Kurulu öncesinde Yönetim Kurulu üyesi olarak göreve davet edilmiş ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

O günden bu yana TFF Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam eden Sayın Akın, başta UEFA Şampiyonlar Ligi finali ev sahipliği için yenilenen Olimpiyat Stadyumu olmak üzere birçok çalışmanın sorumluluğunu üstlenmiştir.

Federasyonumuzu temsil eden her kişi, TFF'yi temsil ettiğinin bilincindedir ve ona göre davranır.

Sayın Nuri Akın'ı yıpratmaya yönelik değerlendirme ve haberlere itibar edilmemelidir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.

Türkiye Futbol Federasyonu