The Economist'den yine çok konuşulacak bir kapak görseli! Sıradaki felaket ne?

Ekonomi dergisi adı altından kapak fotoğrafları ile gizli mesajlar veren The Economist, yine çok konuşulacak bir sayı ile gündem geldi.

Gündem 03.07.2020 - 23:33 03.07.2020 - 23:33

Her sene yeni yıl kapakları ile gündem olan The Economist bu sene yarı yıla esoterik yorumlara kapı aralayan bir kapakla okurları ile buluşuyor. Dergi, bir çok kişinin komplo ya da kehanet olarak gördüğü konular hakkında ilginç yorumlara zemin oluşturacak gibi görünüyor.

Kapak resimlerinde gizlediği şifreli mesajlarla gelecekte başımıza gelecek olan felaketlerin işaretini veren The Ekonomist dergisinin 2021 mesajları yine çok konuşulacak gibi.

Kapak fotoğrafları ile gizli mesaj verildiği öne sürülen The Economist dergisinin son kapağı yine korkuttu.

İngiltere'nin derin ailesi Rothchild’lerin dergisi daha çıkmadan tartışma konusu oldu. “The Economist” son sayısında kıyamet kuşağı için dünyanın son dakikasını yaşadığını kapak konusu yaptı. Kapaktaki ortada ve tepedeki saat “Kıyamet saatı”nı sembolize ediyor. Eski dünya “tarihin sonu”na geldi. 1 dakika sonra yeni bir zaman başlayacak..

Kapağın verdiği mesaj şu: Kıyamete 1 dakika kaldı. Yani eski dünya için zamanın sonu. Beklenen büyük değişim için son dakika. Aile gaz maskelerini takmış. Çocuğun başında miğfer. Maymun bile maskeli. Yani bütün hayvanlar da tehlikede.

Dergi kapağını değerlendiren araştırmacı yazar Murat Akan şöyle konuştu: Sıradaki felaket ne? başlığı ile mesaj veriliyor. Kapakta yer alan saat, kıyamet saatini simgeliyor. Bu saati bilim insanları ayarlıyor. Saat 12'ye 1 kalayı gösteriyor. Yani kıyamete 1 kalmış. Domuzun maske takmasını pek anlamlandıramadım. Kuşlar burada kaçıyor. Bir kaosun geleceğini ima ediyorlar. Fotoğrafta Nükleer silahın simgesi var. Güneş patlaması ise Haarp gibi sistemleri betimliyor. Düzeni değiştirmek için nükleer silah ve tektonik silahlar gerekli deniliyor.

Bu sıcak bir savaşı haber veriyor. Kıyamet savaşına giden yolda, duvarda bugünü anlatan, o gün içinde “düne dair resimler: Mikroplar, bir tane değil, bir çok. Atom bombası ve güneşte patlama. Göçmen kuşların ölümü, 3 kuştan biri düşüyor. Dünyaya bir meteor çarpıyor. Dünya ısınıyor ve buzullar eriyor, volkanlar patlıyor, maymun da maske takmış. Domuz şaşkın!

Derginin kapağı, başta “Yuhanna Vahyi” olmak üzere bir çok detaya gönderme yapıyor. Dergiyi eleştiren eleştirmenlere göre, ailenin kafasında “Chip” eksik, ellerinde Sağlık ve Performans Pass’ı ile, tepemizde uyduların olması gerekirdi. Ve tabi sanal para, robotlar ve bir enjeksiyon da olmalıydı. Bir köşeye de uzayıp giden mezarlar ya da bir krematoryum çizilmeliydi.

Yorumlar (1)