THY'den 19 Mayıs'a özel uçuş! Tarihe Yolculuk!

Türk Hava Yolları (THY) çok anlamlı bir işe imza atarak tarihi bir yolculuk için kampanya başlattı. Yapılan açıklamada '19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yere, Samsun’a uçuyoruz.' denildi. Detaylar da paylaşıldı. Şimdi milyonlarca kişi 'THY tarihi yolculuk (19 Mayıs) bileti nasıl ve nereden alınır?' sorusunu soruyor.

Gündem 17.05.2020 - 12:55 17.05.2020 - 12:55


Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na özel Türk Hava Yolları'ndan tarihi yolculuk! Milli Mücadele'nin başlatıldığı günün üzerinden tam 101 yıl sonra TK1919 sefer sayısı ile İstanbul'dan Samsun'a düzenlenecek olan uçuşa evlerinde kalarak katılmak ve destek vermek isteyen binlerce vatandaş şimdiden THY tarihi yolculuk 19 Mayıs Hatıra bileti nasıl alınır? Sorusuna yanıt aramaya başladı. Türk Hava Yolları tarafından başlatılan bu kampanya; online ortamdan www.tarihiyolculuk.com sitesi üzerinden vatandaşların başvuruları ile gerçekleştirilebilecek. Bu özel günde Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları salgın nedeniyle yapılamazken başlatılan bu kampanya ise şimdiden yoğun ilgi görüyor.


THY 19 MAYIS ÖZEL UÇUŞU NEDİR?

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020'de İstanbul'dan Samsun'a düzenlenecek uçuş, TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek.

TARİHİ YOLCULUK KAYDI NASIL YAPILIR?

Bayrak taşıyıcı hava yolunun bu tarihi yolculuğuna evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler "www.tarihiyolculuk.com" adresi üzerinden hatıra biletlerini oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletler bugünden itibaren "#TarihiYolculuk ve #TK1919" etiketleriyle sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.

Kayıt olma ekranına adınız ve soyadınızı yazarak 'uçuşa katıl' butonuna tıklamanız yeterli.

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

THY PAYLAŞIMI

"#TARİHİYOLCULUK

19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yere,
Samsun’a uçuyoruz.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm vatandaşlarımızı bu özel uçuşa davet ediyoruz.
Siz de bu tarihi uçuşumuza katılarak hatıra biletinizi alın, dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna hep birlikte imza atalım!"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@