Tiyatrolar 2 Mart'ta açılacak mı? Tiyatrolar ne zaman açılacak? Tiyatrolar açıldı mı?

Özellikle soğuk havaları vazgeçilmez etkinliği olan tiyatrolar bir süredir kapalı. Peki ne zaman açılacak? tiyatrolar kepenk kaldıracakları günü heyecanla bekliyorlar.Tiyatrolar 2 Mart'ta açılacak mı?Tiyatrolar ne zaman açılacak? Tiyatrolar açıldı mı?

Gündem 01.03.2021 - 17:00 01.03.2021 - 17:00

Pandemi nedeniyle kısıtlamalar kapsamına alına Tiyatrolar ne zaman açılacağı merak ediliyor. Peki, Tiyatrolar açıldı mı? Tiyatrolar 2 Mart'ta açılacak mı? Tiyatrolar ne zaman açılacak? İşte, son gelişmeler!

TİYATROLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

1 Mart Pazartesi kabine toplantısı sonrası kısıtlamalarla ilgili kararlar açıklanacak. Abine toplantısı kararlarının akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

İLLER RİSK DURUMLARINA GÖRE GRUPLARA AYRILACAK

Kabine toplantısında kademeli normalleşmenin ayrıntıları belli olacak. Kısıtlamaların kaldırılması, her il özelinde değerlendirilecek. Risk durumuna göre karar verilecek. Tabloda, düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller de kırmızı ile gösterilecek.

RESTORANLARIN DURUMU GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan restoran ve tiyatrolarla ilgili de bugünkü toplantıyı işaret etmişti. Koronavirüs Bilim Kurulu'nda alınan tavsiye kararlarına göre bu alanda bir esnemeye gidilip gidilmeyeceği değerlendirilecek.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BİTECEK Mİ?

Sokağa çıkma kısıtlamasının da detayları bugünkü Kabine toplantısında belli olacak. İllere göre gevşeme olması bekleniyor. Her il yönetimi vaka sayısına göre karar alacak. Yerel yönetimler bu konuda belirleyici olacak. 65 yaş üstü için de sokak kısıtlaması saatleri esnetilebilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@