TMSF, Sabah Gazetesi'ni unuttu

TMSF devraldığı Ciner Grubu Şirketlerine ilişkin 2 Nisan'da İMKB'ye yazı gönderdi. Ancak bu yazıda Medya Grubu şirketlerinden Gazete ve Matbaacılık A.Ş yer almadı.

Ekonomi 05.04.2007 - 19:08 05.04.2007 - 19:08

Fon Tahsilat Dairesi Başkanı Fethi Çalık imzasıyla İMKB'ye 5 Nisan'da gönderilen ikinci yazıda, listede yer almayan Sabah Gazetesi'nin de yönetim ve denetiminin devralındığı, ilgili firmanın bu kapsamda değerlendirilmesi istendi.

TMSF Tahsilat Daire Başkanı Fethi Çalık imzasıyla, Ciner Grubu'nun el konulan şirketlerine ilişkin ikinci bir yazı gönderildi. Şirketlere ilişkin yazıda, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 27 Ekim 2000 tarihli kararıyla Etibank A.Ş'nin hakim ortaklarından olan fon alacaklarının temini için bazı şirketlerin yönetim ve denetiminin devralındığı anımsatıldı.

Açıklamada, Fon Kurulu'nun 30 Mart 2007 tarihli kararı ile 4389 sayılı Bankalar Yasası'nın 15/7 A maddesi uyarınca temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimleri Fon tarafından devralınmış olan firmaların listenin İMKB'ye gönderildiği kaydedildi. Söz konusu listede yer almayan Medya Grubu şirketlerinden Gazete ve Matbaacılık A.Ş firmasının da yönetimi ve denetimi Fon Kurulu'nun 30 Mart 2007 tarihli kararına istinaden Fon'a devredildiği, bu nedenle ilgili firmanın da bu kapsamda değerlendirilmesi istendi.

Yorumlar