TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli’nde 15’inci kez düzenlenen Sektörel Performans Değerlendirme Ödüllerine katıldı. Burada yaptığı konuşmada TOGG ile ilgili son duruma da değinen Hisarcıklıoğlu, “Avrupa'da test onaylarımız geçiyor şu anda. 92 tane testten geçiyor. Türkiye'nin otomobili, 120 yıllık insanlık hayali, 60 yıldır Türk insanının hayali, Türk iş dünyası olarak sizlerin de desteğiyle inşallah faaliyete geçecek” ifadelerini kullandı.

"120 YILLIK HAYAL"
Yerli otomobil TOGG’un şu an Avrupa’da 92 tane testten geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Türkiye'nin otomobili biliyorsunuz, Allah nasip etti camiamız bu görevi 2017'nin Mayıs'ında üstlendi. 29 Ekim'de de Cumhurbaşkanımızla birlikte fabrikanın açılışını gerçekleştirdik. Avrupa'da test onaylarımız geçiyor şu anda. 92 tane testten geçiyor. Türkiye'nin otomobili, 120 yıllık insanlık hayali, 60 yıldır Türk insanının hayali, Türk iş dünyası olarak sizlerin de desteğiyle inşallah faaliyete geçecek. Mart'ta da hep beraber, gururumuz olan Türkiye'nin otomobilini Kocaeli'nde, Marmara Bölgesi’nde göreceğiz." diye konuştu.

Bazı Avrupa ülkeleri ve ABD'den 'Türkiye'de terör saldırısı olabilir' uyarısı Bazı Avrupa ülkeleri ve ABD'den 'Türkiye'de terör saldırısı olabilir' uyarısı

"HEP BERABER TARİH YAZIYORUZ"
Hisarcıklıoğlu, "Özellikle TOGG'a imalat safhasında katkı veren bölgeden 35 tane tedarikçimiz var. Allah onlardan da razı olsun. Bu sizin eseriniz, sizin talebiniz, bizim de öncülüğümüzde Türk özel sektörü olarak hep beraber tarih yazıyoruz.” dedi.