Trendyol'dan fahiş fiyat uygulanan 539 ürüne ayar

Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, koronavirüs salgınını fırsata çevirerek fahiş fiyat uygulanan 539 ürüne müdahale ettiğini açıkladı.

Ekonomi 13.03.2020 - 18:36 13.03.2020 - 18:36 Bülent Deniz

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ürün fiyatlarına da yansıdı.

Özellikle e-ticaret sitelerinde bazı satıcıların, krizi fırsata çevirerek maske, kolonya, pirinç ve makarna gibi ürünlere 'kar etme' amaçlı fahiş fiyat uyguladığı görüldü.

Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol'dan ise konuyla ilgili bir açıklama geldi. Fahiş fiyat uygulamasına yönelik açıklama yapan Trendyol, haksız fiyat oluşumuna sebep olan 539 ürünün tespit edildiğini ve bu ürünlere gerekli işlemlerin uygulandığını belirtti.

Trendyol tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Serbest piyasa ekonomisinde pazar yeri olarak faaliyet gösteren platformumuzda satıcılar tarafından satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını biz belirlemiyor ve müdahale edemiyoruz. Ancak koronavirüs tehdidine karşı ülkemiz kamu otoritelerinin açıklamaları ve yönlendirmeleri ışığında yaşanan bu özel durum nedeniyle sorumluluk alıyoruz"

Ayrıca şirket, vatandaşların, fahiş fiyat uygulanan ürünleri fiyat.kontrol@trendyol.com e-mail adresine iletmelerini istedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@