Trump'ın tehditlerine sert cevap! 'Takım elbiseli terörist'

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD Başkanı Trump'ın İran'a yönelik tehdidine cevap verdi. Zarif, Trump'ın İran'ın kültürel bölgelerini bombalama tehdidi 'savaş suçu' olarak niteledi ve 'ABD'nin Batı Asya'daki kötü huylu varlığının sonu başladı' dedi. İran Haberleşme Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cahromi ise, Trump için 'Takım elbiseli terörist' ifadelerini kullandı.

Dünya 05.01.2020 - 15:26 05.01.2020 - 15:26 Bülent Deniz

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Bize saldırı olursa İran'da 52 hedef belirledik, çok sert ve hızlı olarak vuracağız" sözlerine yanıt verdi. Trump, İran'da 52 hedef belirlediklerini ve bunların arasında İran kültürü için çok önemli yerlerin de bulunduğunu vurguladı.

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANI'NDAN CEVAP

Cevad Zarif, Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Kültürel yerleri hedeflemek bir savaş suçudur. ABD'nin Batı Asya'daki kötü huylu varlığının sonu başladı.' ifadelerini kullandı.

"TRUMP TAKIM ELBİSELİ TERÖRİST"

Reuters'ın aktardığına göre, İran Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cahromi ise yaptığı açıklamada, Trump için DAEŞ, Hitler ve Cengiz Han benzetmesi yaparak, 'Hepsi kültürlerden nefret ediyor' ifadelerini kullandı.

Cahromi, 'Trump takım elbiseli bir teröristtir. Çok yakında tarihi öğrenecek, hiç kimse büyük İran Milleti ve kültürünü yenemez. Trump takım elbiseli bir teröristtir.' dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@