TSK ve MİT, PKK/YPG yöneticilerini toplantıda vurdu!

Terör örgütü YPG/PKK'ya yurtiçi ve sınır ötesinde operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Gündem 24.02.2020 - 15:34 24.02.2020 - 15:34

 MSB'den yapılan açıklamada, "Tel Rıfat'ta MİT ile gerçekleştirilen ortak operasyonda 2'si yönetici olmak üzere 6 terörist etkisiz hale getirildi." denildi.

TOPLANTIDAYKEN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİLER

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Suriye kuzeyindeki Tel Rıfat'ta toplantı halinde oldukları bilgisi alınan sözde üst düzey teröristlere yönelik MİT ile koordineli olarak icra edilen operasyonla; 2'si yönetici olmak üzere toplam 6 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi."

Milli Savunma Bakanlığı gün içerisinde yapılan operasyonlarla ilgili bir açıklamada bulundu.

MSB'den yapılan açıklamalar şu şekilde;

EYLEM HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLER YAKALANDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bölgede PKK/YPG'li teröristlerin gizlendikleri evlere eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildiği belirtildi.

Tel Abyad'da eylem hazırlığında olan PKK/YPG terör örgütü mensubu 5 teröristin sağ olarak yakalandığı bilgisi verilen açıklamada, "Yapılan aramada evlerin değişik yerlerindeki bölmelere gizlenmiş 2 AK-47 piyade tüfeği, 6 AK-47 şarjörü, bilgisayar kasası ve 3 milyon 658 bin 50 Suriye Lirası ele geçirildi." ifadeleri kullanıldı.

SINIRDA TESLİM OLDULAR

Irak'ın kuzeyi ve Suriye'deki barınma alanlarından kaçan 2 PKK/YPG'li terörist, Silopi ve Nusaybin'deki hudut karakollarına teslim oldu.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Şırnak'ta, PKK ve FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlarda, 44 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 29'u, sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 10'u ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gözaltındaki 5 şüphelinin sorgusu sürüyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@