TUDKİYEB başkan adayları seçime birlikte gitme kararı aldı!

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TUDKİYEB) adayları Emrullah Akpunar ve Kemalettin İsaoğlu Ankara’da bir araya geldi.

Genel 18.09.2021 - 17:23 18.09.2021 - 17:28

Ekran Haberden Ömer Faruk Topdemir’in haberine göre, adaylar toplantıda 2 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan seçim üzerine istişarede bulundu. Bu yıl çoğulcu katılım ile TUDKİYEB 4. Genel Kurul toplantısı 2 Ekim tarihinde Ankara’da gerçekleşecek. Genel Kurul desteğiyle, küçükbaş hayvancılığın en önemli sektörlerden biri haline getirilmesi, sektörün gelişimi ve refahı için çalışmaların yapılacağı hedefleniyor.

TUDKİYEB, Batman ve Erzurum illeri temsilcileri 17 Eylül’de Ankara’da bir araya gelmişti. Temsilciler ortak bir karar alarak 2 Ekim tarihinde yapılacak TUDKİYEB Genel Kuruluna birlikte katılmaya karar verdiler. Birliğin Genel Başkan Adaylığı görevinde olan Kemalettin İsaoğlu, Emrullah Akpunar ile yapmış olduğu istişareler sonucunda genel seçime birlikte gitme kararı aldılar. 

TUDKİYEB 2

Toplantının yapılma gayesinin yöntem belirleyip ve bunun üzerinde istişare etme amaçları ile hareket edeceklerini belirten İsaoğlu, il birliklerinin sorunlarını çözmek ve nasıl bir genel merkez çizgisi taşıyacakları noktasında istişare usulünün önemine dikkat çekeceklerini belirtti. 

İsaoğlu ve Akpunar yapmış olduğu açıklamada, “Mutluluğumuz sorunu olan vatandaşa ve il temsilcilerinin sıkıntılarına destek olabilecek durumda olmamızdır. Bu bağlamda ilkemiz şudur; “Ben değil, biz” diyerek devam. 

Toplantıda genel sorunların ve çözümleri üzerine de istişarede bulunan Emrullah Akpınar ve Kemalettin İsaoğlu genel kurulun demokrasi içinde gerçekleşeceğini belirtti.

TUDKİYEB 3

Ekran Haber

Yorumlar