Tüm saldırılara rağmen Şevki Yılmaz 'aile ahlakı'nı böyle savundu!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Rize'deki açıklamaları çarpıtılmaya devam ederken, Yılmaz'dan Milli Diriliş'te konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Yılmaz, ''İstanbul Sözleşmesi, Lozan'dan da Sevr'den de ağırdır'' vurgusunu yaptı.

Dosya 23.10.2019 - 17:58 23.10.2019 - 17:58 Bülent Deniz

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündeme dair açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta aile yapısıyla ilgili kritik açıklamalarda bulunuldu.

ÜLKEYİ YIKMANIN YOLU AİLEDEN GEÇER

Aile yapısının bozulmaya çalışıldığına yönelik açıklamalarını eleştirenlere cevap veren Yılmaz, ''Bizi ve tüm devletleri yıkmanın yolu aileyi ve ahlakı çökertmektir. Ağacın içine giren kurttur, bu ahlaksızlık. Ailede huzur varsa devlette huzur vardır. Ailede istikrar varsa ülkede istikrar vardır. Şeytana artık iş düşmüyor aileleri yıkmak için, bu dizi filmler her işi görüyor. Biz aileleri ağlatırsak ağlarız. Avrupa Birliği silahlı işgal değildir. Kültürel ve parasal işgaldir. Rize'deki açıklamamda anlattığım gibi, 3 şartı yerine getirmeden Türkiye, Avrupa Birliği'ne giremez. İstanbul Sözleşmesi, Lozan'dan da Sevr'den de ağırdır'' ifadelerini kullandı.

KADINI İŞ YERİNDE DEĞİL EVDE İSTİHDAM EDİN

Çalışan annelere 600 TL maaş vererek ailenin ayakta tutulamayacağını belirten Yılmaz, ''Çalışmayan annelere 600 lira vereceksin. Biz kadını iş yerinde istihdam değil evde istihdam edersek aileyi ayakta tutarız. Buradan sesleniyorum, liderleri Hz. Lut (a.s) olmasına rağmen sapkınlığa düşen kavme acımayan Allah (c.c) bize de acımaz. O beyinsiz kavmin izinden gideriz. Ya Hz. Lut (a.s) ile beraber olacağız ya da helak olacağız. Allah'ın haramlarının helal olduğu bir ailede huzur olmaz. Aileyi korumak Allah'ın emridir.'' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Rize'de Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi'nin vefat yıldönümünde açıklamalarda bulunan Yılmaz, sosyal medyada ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Aile yapısına sahip çıkan Yılmaz'ın verdiği görüntüler birilerini ciddi şekilde rahatsız etmişti. 

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@