Tunç Soyer'in kalacağı şatoda neler var neler!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in taşınacağı ifade edilen birçok çevre tarafından tartışma konusu olan Varyant'taki konukevinin, 9 yıl önce, dönemin Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun imzasıyla başkanlık konutuna çevrildiği öğrenildi.

Gündem 26.05.2019 - 19:05 26.05.2019 - 19:05

İzmir BB Başkanı Tunç Soyer'in taşınacağı ifade edilen 'Şato' 9 yıl önce Aziz Kocaoğlu'nun imzasıyla başkanlık konutu olarak kullanılmaya başlanmış.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Varyant'taki eski Şato Restoran'a taşınma kararı, başta AK Partililer olmak üzere çeşitli kesimlerin tepkisini çekerken, tarihi yapının, 2010'da Başkanlık Konutu'na çevrildiği ve o tarihten itibaren başkan danışmanlarının konakladığı öğrenildi.

2010'dan beri kullanılıyormuş

Başkanlık binasına bisikletle gidip gelebileceği konut ararken, Varyant'taki tarihi binada karar kılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bu tercihi tartışmaya neden oldu. AK Parti'den Soyer'in bu seçimiyle ilgili eleştiriler geldi. Soyer'in Başkanlık Konutu olarak kullanacağı konuk evinin, geçmişte uzun yıllar Şato Restoran olarak hizmet verdiği, 2010 yılında restore edildikten sonra dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da imzasıyla ‘Başkanlık Konutu’ olarak kullanılması yönünde karar alındığı anlaşıldı. Bina o tarihten bu yana başkan danışmanları tarafından konaklama yeri olarak kullanılırken, ilgili kararla yerin, Başkanlık Konutu olarak kullanılması ve kontrol ile denetiminin belediye idari işler şube müdürlüğüne verildiği de öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 18.000.000₺ harcayarak tadilatını yaptırdığı şatoda:

26 oda
5 banyo
4 tuvalet
Sinema odası
Şarap mahzeni
Spor salonu
Masaj salonu
Buhar odası
Hamam
Sauna

bulunduğu söyleniyor.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@