Türk asıllı Alman askere ırkçı saldırı!

Almanya’da ırkçılık giderek tırmanıyor. Son gelişmeler aşırı sağcı partilerin oylarını yükseltmelerinin de tesadüfi olmadığını ortaya koyuyor. Son olay ise Berlin'de yaşandı. Türk asıllı Alman askeri ırkçıların saldırısına uğradı. Saldırganların tartakladıkları askere ‘Bu üniformayı sadece Alman giyer’ dediği ileri sürüldü.

Gündem 03.09.2019 - 10:10 03.09.2019 - 10:10 Bülent Deniz

Başkent Berlin'de askerliğini yapan Türk kökenli Alman vatandaşı, güpegündüz üstelik de resmi kıyafeti üzerindeyken ırkçıların saldırısına uğradı.

ARKADAN GELİP VURMAYA BAŞLADILAR

Türkler'in de yoğun olarak yaşadığı Neukölln semtindeki Saalestr‘de yürüyen, üniforması üzerinde bulunan 25 yaşındaki çavuş rütbesindeki askere, arkadan yaklaşan iki kişi, bir anda saldırdı.

İki saldırganın; yüzüne, kafasına ve ayaklarına darbeler indirdiği Türk kökenli Alman asker, lk şoku atlatıp karşılık vermeye başlarken saldırganlar olay yerinden kaçtı. Saldırganların bu sırada “Alman asker üniformasını ancak Almanlar giyer” diye bağırdığı ileri sürüldü.

UZUN SÜRE TAKİP ETTİLER

Saldırganları takip etmek isteyen çavuşun, ayağından yaralandığı için bunu başaramadığı belirtildi. Saldırganların, askeri uzun süre takip ettiği belirlendi. Olayın ardından gelen polisin, iki saldırganı aradığı ama hiç bir iz bulamadığı ileri sürüldü. Yaralanan Türk kökenli Alman askerinse hastaneye kaldırıldığı belirtildi

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@