'Türk devletini kendi halkına yabancılaştırmak istiyorlar! Zillet aynı zillet...'

Habervakti.com yazarı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan, kaleme aldığı son yazısında Diyanet işleri Ali Erbaş'ı hedef alan saldırıları ele aldı.

Gündem 03.05.2020 - 15:01 03.05.2020 - 15:01

Habervakti yazarı, tarih profesörü Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan, kaleme aldığı yazısında eşcinsel örgütlerin Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yönelik saldırılarına kayıtsız kalmadı. "Zillet aynı zillet" başlığıyla yayınladığı yazısında Hunkan, "Sayın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, gayet tabii olarak bu milletin baş tacı ettiği Kuran-ı Kerîm ve Türk milletinin inanç ve geleneklerine uygun şekilde hatırlatmalarda ve tavsiyelerde bulundu." ifadelerini kullandı.

İşte Prof. Dr. Hunkan'ın o yazısı:

Kendi asli unsuruna yabancılaşma yıkım demektir, çöküş demektir. Nitekim Türk milletinin kurduğu devletlerin (hanedanlarının) çoğu, dış nedenlerden ziyade, devleti kuran asli unsuruna yani kendi halkına yabancılaşmasının sonucu olarak yıkılmıştır. Türk Hakanlığı (Karahanlılar) böyledir, Selçuklular ve nihayet Osmanlılar böyledir.

Bugünlerde zilletin aslında dayattığı da budur: Türk devletini kendi halkına yabancılaştırmak. Sayın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, gayet tabii olarak bu milletin baş tacı ettiği Kuran-ı Kerîm ve Türk milletinin inanç ve geleneklerine uygun şekilde hatırlatmalarda ve tavsiyelerde bulundu. Zillet hemen ayaklandı. Geçmişte sokaklarda “kahrolsun şeriat” naraları atan bu hep aynı zillet, rahatsız oldular. Şimdilerde konjonktür olarak bunu aynısıyla tekrar haykırma cesaretleri bulunmadığından Türk ve Müslüman değerlere olan nefretlerini kenar yollarla, başka kılıflar altına girerek kusma yoluna gidiyorlar. Neymiş lgbt vs….

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@