Türk Hava Kurumu'ndan kumpas açıklaması!

Türk Hava Kurumu , THK Vakfı Başkanı A. Bertan Nogaylaroğlu’nun Vakıf ve Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerine devam ettiğini ve büyük bir kumpasın olduğunu belirten bir açıklamada bulundu.

Gündem 31.08.2019 - 14:55 31.08.2019 - 14:55 Bülent Deniz

THK Genel Başkanlığı , THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın Vakıf Başkanlığı’na getirildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Açıklamada, Türk Hava Kurumu’nda her aşaması planlı organize bir kumpas ortaya çıkarıldığına vurgu yapıldı.

THK’dan yapılan açıklamaya göre adım adım kumpasın hikayesi şöyle:

VAKIFLAR VERİ VE BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ SAĞLAYAN ŞİFRELERİ YASA DIŞI ELE GEÇİRDİLER

THK’da 24 Haziran 2019 tarihinde görevden uzaklaştırılan eski Genel Sekreter Salim Kaya, Vakıflar Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreleri kanunsuz şekilde ele geçirdi.

Görevden alındıktan 1 ay sonra 22 Temmuz 2019’da yasa dışı elde ettiği şifreyle Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü Veri ve Bilgi Sistemi’ne giren Kaya, Vakıf Yönetim Kurulu toplanmış ve karar almış gibi işlem yaptı.

THK VAKFI BAŞKANI NOGAYLAROĞLU GÖREVDEN ALINMIŞ GİBİ SAHTE BELGE DÜZENLEDİLER

A.Bertan Nogaylaroğlu’nun Vakıf Başkanlığı’ndan alındığı ve yerine THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın getirildiği yönünde sahte bir dijital belge düzenleyen Salim Kaya, geçerliymiş izlenimi vermek için yok hükmündeki kararın çıktısını alıp Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü’nde onaylattı.

Karar Defteri, imza sirküleri ve yetki belgesi zorunluluğu göz ardı edilerek hazırlanan sahte evrakı sözde tescil etmiş oldu.

YOK HÜKMÜNDEKİ SAHTE BELGEYİ MEDYAYA SERVİS ETTİLER

Yok hükmündeki sahte evrakı devlet kurumlarına gönderen Salim Kaya, algı operasyonunun bir parçası olarak bunu internet  sitelerine de servis etti ve yayınlanmasını sağladı.

THK YÖNETİMİ ORGANİZE SAHTECİLİĞİ YARGIYA TAŞIYOR

Görevden uzaklaştırılan Salim Kaya bunlarla da yetinmedi ve kanunsuz olarak ele geçirip yetkisi olmadığı halde Vakıflar Veri ve Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreyi değiştirdi. Salim Kaya böylece THK Vakfı’nın Sisteme girişini engellerken kumpasın parçası olan Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Gökyıldız, Uğur Poyraz ve Emine Düzen Yumuşakdemir Vakıf Yönetim Kurulu’na 30 Temmuz’da toplantı çağrısı yaptılar.

Pek çok usulsüzlük ve yolsuzluk dosyasının yargıya taşındığına işaret eden THK Genel Başkanlığı ise, mahkemelerin ve kamu kurumlarının sahte belgelerle yönetim değişikliği olmuş gibi yanıltılabileceği tehlikesine dikkati çekti.

Yönetim Kurulu üyeleri ve eski Genel Sekreter Yardımcısının kumpasına karşı harekete geçen THK Genel Başkanlığı hem bilişim hem de devlete karşı işlenen suçlar kapsamında meseleyi yargıya taşıyor.

THK:”THK VAKFI BAŞKANI A. BERTAN NOGAYLAROĞLU GÖREVİNİN BAŞINDADIR”

Suç duyurusunu bugün mahkemeye sunacak olan THK Yönetimi , A. Bertan Nogaylaroğlu’nun THK Vakfı ve Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerini sürdürdüğünün altını çizdi.

Türk Hava Kurumu, telafisi zor zararların ortaya çıkmaması için başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere kamuoyunu görevden uzaklaştırılan ve THK ile hiç bir ilişkisi kalmayan kişilere karşı uyardı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@