Türk şoför, Fransız polisine böyle 'tarih ayarı' verdi!

Fransa'da bir Türk'ün Fransız polisiyle yaşadığı temizlik tartışmasında; tarihi bir ayarla karşı karşıya kalan Fransız polisi, kendisini zor durumda bırakan Türk şoförü gözaltına aldı.

Dosya 02.09.2019 - 12:34 02.09.2019 - 12:34 Bülent Deniz

Nerede çekildiği tam olarak bilinmeyen görüntülerde bir Türk şoförle Fransız trafik polisi arasında yaşanan tartışma sosyal medyada gündem oldu.

FRANSIZ POLİSİ: TÜRKLER TEMİZ DEĞİL

Fransa'da gerçekleştiği tahmin edilen bir trafik çevirmesinde Fransız polisi, Mehmet Yıldız adlı Türk şoföre 'Mehmet Yıldız Türk ismi mi?' diye sorduğu andan itibaren 'temizlik' konulu bir tartışmaya yaşanmaya başladı. Türk şoförün döner yeme davetini ''Türkler temizlik yönünden iyi değil'' diyerek reddeden Fransız polise cevap veren Türk şoför ''Genelleme yapmayın lütfen'' ifadesini kullandı. İddialarını sürdüren Fransız polisi, ''Etlerin nereden geldiğini bilmiyoruz. Eldiven ve bone kullanmıyorsunuz. Ne derseniz deyin bir kere tiksindim ve çocuklarımı da o lokantalarda yedirmiyorum.'' dedi.

TARİHİ AYARA GÖZALTIYLA KARŞILIK VERDİ

Türklerin dönerden başka yemeği olmadığını iddia eden polise, karşılık veren Türk şoför çeşitlerimizin çok olduğunu belirtti. Polis de Fransızların daha çok çeşitleri olduğunu iddia etti. Bu duruma kızan Türk şoför, 'Parfümün üretilme nedeni ne biliyor musunuz?' sorusunu sordu. Sorusunu cevap bulamayan Türk şoför, ''Fransızlar senede bir banyo yapardı. Tuvaletlerini kumaş aralarına yapıp sokaklara atardı. Paris sokakları bok kokuyordu. O yüzden yıkanmak ve temizlenmek yerine parfümü icat ettiler. O tarihlerde Osmanlı'da her yerde tuvalet vardı. Bugün bile biz tuvaletten çıkınca yıkanırız ama siz tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz.'' ifadelerini kullandı ve bunlara sinirlenen Fransız polisi tarafından gözaltına alındı.

OLAY KURGU MU?

Söz konusu görüntülerin ardından Fransız polisi yaptığı açıklamada olayın kurgu olduğu ifade edildi. Olayın kahramanlarından olan Mehmet Yıldız'ın ise sosyal medya fenomeni olduğu ve Yetenek Sizsiniz programına katıldığı da vurgulandı.

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@