EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takımımızın Avusturya'yı 2-1 yendiği mücadelenin yankıları devam ediyor
Merih Demiral'ın ikinci golden sonra yaptığı bozkurt işareti, Avrupa'yı rahatsız etti.

UEFA tarafından başlatılan soruşturmanın ardından Alman İçişleri Bakanı Nancy Faeser, "Türk aşırı sağcıların işaretlerinin bizim stadyumlarımızda yeri yok. Avrupa Futbol Şampiyonası'nı ırkçılık için bir platform olarak kullanmak kabul edilemez. UEFA'nın olayı araştırmasını ve yaptırımları değerlendirmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türk düşmanı Özdemir'den skandal çağrı
Faeser'in ardından bu kez de Türkiye'ye düşmanlığı ile bilinen Almanya Gıda ve Tarım Bakanı Cem Özdemir'den, konuyla ilgili bir paylaşım geldi.

UEFA'yı etiketleyen paylaşımında Özdemir, "Bu mesaj aşırı sağcıdır, terörü ve faşizmi temsil eder. UEFA ceza vermelidir." ifadelerini kullandı.

Türk vekil Kur'an'a el basarak İngiltere Parlamentosu'na girdi Türk vekil Kur'an'a el basarak İngiltere Parlamentosu'na girdi


Özdemir'in paylaşımı, kısa sürede Türk vatandaşlarının tepkisine neden oldu.

Ne olmuştu?
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) Türkiye Milli Futbol Takımı, son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Maçta Türkiye adına gollerini atan Merih Demiral, gol sevincinde yaptığı bozkurt işareti nedeniyle UEFA tarafından soruşturma başlatıldığı açıklandı.
UEFA'dan yapılan açıklamada, 26 yaşındaki futbolcunun uygunsuz davranışları sebebiyle UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açıldığı belirtildi.