Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'ndan, Sedat Peker hakkında suç duyurusu!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında, 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devlet kurum ve organlarını aşılama' suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Gündem 27.05.2021 - 17:02 27.05.2021 - 17:02 Bülent Deniz

GİRİŞ 27.05.2021 16:50GÜNCELLEME 27.05.2021 16:50

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, şehit aileleri ve gaziler ile birlikte, Sedat Peker hakkında, 'devlet büyüklerine iftira ve hakaret' nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Aylar, avukat Barbaros Yılmaz ile birlikte suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ederek, Peker'in, Türk Ceza Kanunu 301'inci maddesinde yer alan 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devlet kurum ve organlarını aşılama' suçundan  cezalandırılmasını istedi.

ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Lokman Aylar, daha sonra şehit aileleri ve gazilerle birlikte adliye önünde basın açıklaması yaptı. Ellerinde 'HDP-PKK'ya destek verenlere hakkımızı helal etmiyoruz', 'Selahattin Demirtaş teröristtir' dövizleri taşıyan gaziler ve şehit aileleri, "Vatan sana canım feda" ve "Süleyman Soylu gururumuzdur" sloganları attı. Aylar, Sedat Peker'in açıklamalarının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun şahsına münferiden değerlendirilemeyeceğini, açıklamaların Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne ve anayasal organların tamamına kast ettiğini söyledi. Aylar, "Devleti̇mi̇zi̇n hükümeti̇ni̇, bakanını, si̇yasi̇ parti̇leri̇ni̇, kurumlarını kurşun yağmuruna tutuyorlar. Hükümet düşürmeye, bakan düşürmeye, ülkemi̇zi̇n li̇deri̇ni̇ yıpratmaya, kurumları karıştırmaya, devleti̇mi̇z için şai̇be oluşturmaya, 'Türki̇ye mafya devleti̇di̇r' algısı i̇nşa etmeye, 'zaaflar ülkesi̇' görüntüsü vermeye çalışıyorlar" diye konuştu.  Şehit aileleri ve gaziler, açıklamanın ardından dağıldı.

Yorumlar
İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...
CHP'li Tanju Özcan'dan görülmemiş ırkçılık: Yabancılara suyu 10 katı fiyatına satacak!
Darbeyi gören 'Nevşin'in, ağzı kulaklarına vardı!
Bahçeli: Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır
Tunus'taki darbenin arkasından Fransa ve BAE çıktı
Memurların zam talebi belli oldu
HDP'den yeni ittifak çıkışı! Millet İttifakı'nı uyardı ama...
Tunus'ta darbe girişimi! Ordu parlamentoyu kuşattı...
Fransa’da aşıyı zorunlu hale getiren tasarı kabul edildi
İlluminati’nin büyük sırrı Anadolu'da ortaya çıktı! Rothschild ve Rockefeller aileleri bu tapınağı görmeye geliyor...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@