Ankara'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda muvazzaf için gözaltı kararı

FETÖ soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığından 43'ü muvazzaf 48 kişi ile 3 "sivil imam" hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda muvazzaf için gözaltı kararı

Ankara'daki FETÖ soruşturmasında Kara Kuvvetleri bünyesindeki 48'i asker, 3'ü sivil imam 51 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Yapılan bilgilendirmede, "ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca KARA Kuvvetleri  Komutanlığı   bünyesindeki  asker şahıslardan FETÖ' nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından PERİYODİK ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen   1 YARBAY, 5 BİNBAŞI, 7 YÜZBAŞI, 35  ÜSTEĞMEN   TOPLAM   48   ASKER ŞÜPHELİ  ile 3 Kamu Çalışanı  SİVİL MAHREM İMAM olmak üzere TOPLAM   51  ŞÜPHELİ   hakkında 26.11.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir. Gözaltına alınan ASKER  şüphelilerin 43 ü MUVAZZAF ASKER OLUP  HALEN GÖREVDEDİR.  Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele   Şube Müdürlüğünce  devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER