Çok sayıda ilde FETÖ operasyonu

Ankara, İstanbul, Kayseri ve Konya merkezli olmak üzere birçok ilde FETÖ operasyonu düzenlenirken çok sayıdaki isim için gözaltı kararı verildi

Çok sayıda ilde FETÖ operasyonu

İstanbul'da FETÖ soruşturması kapmasında 96 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

ANKARA'DA 10 GÖZALTI KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi özel ve kamu iktisadi işletmeleri çalışanı olan sivil, örgütün gizli ve sifreli haberleşme programı olan bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 10 şüpheli hakkında Ankara ilinde gözaltı kararı verilerek yapılan operasyon sonucunda, Bylock Kullanıcısı olduğu içerik tespitleri ile belirlenen 7 şüpheli yakalandı. Gözaltı kararı verilen diğer FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olan şüphelilerinin yakalanmasına yönelik işlemlerin devam ettiği bildirildi.

KAYSERİ'DE 45 GÖZALTI

Kayseri’de FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen ‘askeri mahrem yapılanması’ ve ‘gaybubet evleri’ operasyonunda 45 kişi gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı bulunan 23 kişinin yakalanması için operasyonlara devam ediliyor.

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinde FETÖ’ye yönelik 2 ayrı operasyon başlattı.

ASKERİ MAHREM YAPIYA OPERASYON

FETÖ’nün ‘askeri mahrem yapılanmasına yönelik Kayseri merkezli olmak üzere, Ankara, Adana, Eskişehir, İzmir, Muğla ve Mardin’de yapılan operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 17’si muvazzaf 12’si KHK ile askeri okuldan ilişiği kesilmiş 29 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

GAYBUBET EVLERİ OPERASYONU

FETÖ’nün gaybubet evlerine yönelik yapılan operasyonda da hakkında gözaltı kararı bulunan 39 kişinin yakalanması için Kayseri merkezli 12 ayrı ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. 18’i karı koca olan 33 kişi gözaltına alındı.

KONYA'DA 15 GÖZALTI

Konya merkezli 24 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında 34 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı verildi. Şüphelilerden 15’i düzenlenen operasyonla yakalandı.

Habertürk'ten Zafer Samancı'nın haberine göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında daha önce yakalanan şahısların verdiği ifade doğrultusunda 24 ilde 34 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Sabahın erken saatlerinde harekete geçen Konya polisi 24 ilde önceden belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında haklarında yakalama kararı çıkan 24 muvazzaf askerden 15’inin yakalandığı ve 19 kişinin yakalanması için yakalanması için çalışmaların devem ettiği yakalanan şahısların Konya’ya getirileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5