Operasyon haberleri peş peşe geldi: Gözaltılar var!

Jandarma ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na dev FETÖ operasyonu düzenleniyor. Operasyon kapsamında 92 asker hakkında gözaltı kararı var. Öte yandan Konya merkezli 21 ilde de operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında gözaltı kararı verilen 50 kişinin arasında muvazzaf askerler de var

Operasyon haberleri peş peşe geldi: Gözaltılar var!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ soruşturması kapsamında Jandarma ve Deniz Kuvvetlerinden 8'i muvazzaf 92 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Yapılan açıklamada, "ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ve DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü telefonlar ile kontörlü BÜFE telefonlarından PERİYODİK ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen JANDARMADAN 24 ÜSTEĞMEN, 32 TEĞMEN; DENİZ KUVVETLERİNDEN 1 ÜSTEĞMEN, 35 ASTSUBAY olmak üzere TOPLAM 92 şüpheli hakkında 20.11.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerin 8 i AKTİF GÖREVDEDİR. Diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulanmıştır. Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüklerince devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

KONYA MERKEZLİ 21 İLDE DE OPERASYON

Konya merkezli 21 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 50 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İSTANBUL'DA BYLOCK OPERASYONU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, örgütün haberleşme programı Bylock'u kullandığı tespit edilen 53 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyon kapsamında şu ana kadar 37 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER