Türkiye'de 2.5 milyon liralık vurgun yapan Kolombiyalı hırsızlar yakalandı

Kolombiya'dan Türkiye'ye gelerek 2 milyon 500 bin lira vurgun yapan 3 hırsızlık şüphelisi, Antalya polisi tarafından İstanbul'da yakalandı. Paraları yurtdışına aktardıkları ortaya çıkan J.Z.M, L.G.O. ve L.G.O. isimli Kolombiyalıların, yakalanmamak için her yola başvurduğu tespit edildi.

Gündem 22.04.2021 - 19:02 22.04.2021 - 19:02

Kolombiya'dan gelip Türkiye'de 2 milyon 500 bin lira vurgun yapan 3 hırsızlık şüphelisi İstanbul'da yakalandı.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde A.D.'nin ev satışı sonrasında aldığı 315 bin liranın otomobilinin camı kırılarak çalınması üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, özel ekipler kurup soruşturma başlattı. Yapılan araştırmada, şüphelilerin A.D.'yi tapu müdürlüğünden çıkışından itibaren takip ettikleri ve yabancı uyruklu oldukları belirlendi.

800 saatlik mobese ve güvenlik kamera kayıtlarını 20 gün boyunca inceleyen ekipler, şüphelilerin İstanbul'da olduğunu belirledi. Üsküdar ve Fatih ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonla Kolombiyalı J.Z.M. ve L.G.O. çifti ile L.G.O.'nun kardeşi A.G.O.'yu gözaltına alındı.

Yakalanmamak için her şeyi yapmışlar

İstanbul'dan Antalya'ya getirilen 3 şüphelinin, yakalanmamak için sürekli kıyafet değiştirdiği, peruk taktıkları, sahte pasaport ile araç ve ev kiraladığı, olay sonrası çok sayıda taksi değiştirdiği tespit edildi.

Şüphelilerin ev ve üst aramalarında 100 euro, 3 bin 400 dolar, 8 Kolombiya Pezosu, 5 pound, 9 bin 75 lira, 9 telefon, 2 araç lastik patlatma aparatı, 26 ankesörlü telefon kartı, çeşitli ziynet eşyası, el telsizi ve sahte pasaportlar ele geçirildi. Şüphelilerin Bursa, Adana, Samsun, Gaziantep ve İzmir'deki tapu müdürlüklerinde de aynı yöntemle 2 milyon 500 bin lira çaldıkları, paraları ise yurt dışına aktardıkları ortaya çıktı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@