'Türkiye'de psikolojik savaş yürütülüyor, amaçları Erdoğan'ı tasfiye etmek'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Türkiye'de bir 'psikolojik savaş yaşandığı' görüşünü dile getirdi. Selvi, "Bu işin hedefinde 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Amaçları Erdoğan’ı tasfiye etmek" ifadesini kullandı.

Gündem 06.07.2021 - 14:23 06.07.2021 - 14:23 Bülent Deniz

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Psikolojik savaş yaşanıyor' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine "Türkiye'de yaşananlara bir ad koy denilse hiç tereddüt etmeden, 'Psikolojik savaş yürütülüyor' derim. O kadar net" diye başladı.

"Kimse aklımızla alay etmesin. Algı operasyonları yetmedi şimdi devreye psikolojik savaş unsurlarını soktular" diyen Selvi, "Önce bir yalan haber ortaya atıyorlar. Sonra daha büyük bir yalan haber atıyorlar. 'AKP’li kaynaklardan aldığımız bilgiye göre' diye bir şey ekliyorlar. Sosyal medyada TT yapıyorlar, TV programlarında saatlerce tartışıyorlar. Sonra o haber yalan çıkıyor. Ama dünyanın en doğru haberlerini vermişler gibi yeni bir yalan haberin daha peşine düşüyorlar" ifadesini kullandı. Selvi, şöyle devam etti:

"Tekrar altını çize çize ifade ediyorum. Türkiye’de yaşananların tek bir adı var. Psikolojik savaş yürütülüyor. Psikolojik savaşın unsurları sahaya sürüldü. Kimi gece yarısı kabineyi değiştiriyor. Kimi İçişleri Bakanı’nı istifa ettiriyor. Kimi AK Parti milletvekillerini isyan ettiriyor. Bunu neden yapıyorlar? Çünkü psikolojik savaş yürütüyorlar.

Bir süredir Türkiye kritik bir eşikte diyorum. Ya Türkiye’yi 90’lı yıllara çekmek isteyenler kazanacak ya da demokrasi güçleri diyorum. Ya demokrasi güçleri kazanacak ya da kaos tellalları diyorum. Bu işin hedefinde 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Amaçları Erdoğan’ı tasfiye etmek. Onun için her türlü enstrümanı devreye sokuyorlar. Özellikle de AK Parti üzerinde oynuyorlar."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti milletvekilleriyle istişare toplantıları yaptığını, bakanlarla kabine toplantısı gerçekleştirdiğini belirten Selvi, "Toplantılarda bir uyum ve sinerji ortaya çıkıyor. Ama bir de bakmışsınız ki, milletvekilleri isyan ettirilip, bakanları istifa ettiriyorlar. Ama toplantıda öyle bir şey yok. Zaten bir süre sonra haberleri yalan çıkıyor" diye yazdı.

Selvi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiğine yönelik iddialara da değinerek "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis’te 2015 rakımda Gazi Tepe Üs Bölgesi’ni ziyaret ediyor, onlar internetten bakanı istifa ettiriyorlar. Bunu neden yapıyorlar? Çünkü psikolojik savaş yürütüyorlar" dedi.

'Tehlikenin farkındayız'

"Çok abartmaya başladılar. Artık bu işin bir proje olduğu anlaşılmaya başlandı" ifadesini kullanan Selvi, yazısının bu konudaki bölümünü şöyle noktaladı:

"Yalan habere, algı operasyonlarına, psikolojik savaşa ne kadar çok abanırlarsa o kadar iyi oluyor. Millet tehlikenin farkına varıyor. İki şeyi hesap etmiyorlar. 1- Milletin feraseti harekete geçerse, onların algı operasyonları ters teper. 2- Erdoğan faktörü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 90’lı yılların liderleri gibi değil. Krizlere teslim olan değil, krizleri teslim alan bir lider. Şimdiye kadar bu tür operasyonları boşa çıkarmış bir lider."

Yorumlar
Sosyal medyada gündem olmuştu! Dilipak'tan kadın sporcuların tartışılan giyim tarzı hakkında açıklama...
HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'aşı' açıklaması güldürdü!
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasında Bakü Beyannamesi imzalandı
Yapılan darbe sonrası, Türkiye ve Tunus arasında ilk temas! İşte detaylar...
Hangi hakla? O ilde aşı olmayanlar düğünlere alınmayacak!
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@