Türkiye'den Yunanistan'a tatbikatlı cevap!

Türkiye, Doğu Akdeniz’de faaliyetini sürdüren Oruç Reis gemisi için Navtex süresini 27 Ağustos’a kadar uzatmasının ardından müttefik ülke savaş gemilerinin katılımı ile ikili deniz eğitimleri gerçekleştirecek.

Gündem 24.08.2020 - 21:48 24.08.2020 - 21:48

Türkiye, Doğu Akdeniz’de faaliyetini sürdüren Oruç Reis gemisi için Navtex süresini 27 Ağustos’a kadar uzatmıştı. Bu kararın ardından Türk ve müttefik ülke savaş gemilerinin katılımı ile yarın saat 20.00 itibarı ile ikili deniz eğitimleri gerçekleştirilecek.

DOĞU AKDENİZ'DE NELER OLUYOR?

Türkiye, Oruç Reis için Navtex suresini 27 Ağustos'a kadar uzatmıştı. Daha önce ilan edilen Navtex'in süresi dün doluyordu.

Öte yandan, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimler sonrası Yunanistan, Türkiye'ye karşı Avrupa ülkelerini arkasına almaya çalışıyor.

TÜRKİYE İLE BAŞA ÇIKAMAYACAĞINI ANLAYAN YUNAN'IN ÜMİDİ AVRUPA

Yunan basınına yansıyan haberlerde, İspanya ve İngiltere'nin Yunanistan'a fırkateyn göndermeye sıcak baktığı ifade ediliyor.

PROVOKATİF ADIM

Türkiye'nin Navtex süresini uzatmasının ardından, Atina da yeni Navtex ilan etti. Öte yandan, Yunanistan, Oruç Reis'in faaliyet alanını da içine kapsayan bölgede tatbikat yapma kararı aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@