Türkiye'nin Ermenistan karşısında Azerbaycan'a destek vermesi CHP'yi rahatsız etti! Maalesef...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, katıldığı bir TV programında Azerbaycan - Türkiye ilişkileriyle ilgili skandal açıklamalarda bulundu. Çeviköz, ''Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." açıklamasını yaptı. .

Siyaset 28.09.2020 - 13:10 28.09.2020 - 13:10

Ahaber'de yer alan habere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, katıldığı bir programda Azerbaycan'a yapılan saldırı ve Türkiye'nin bu saldırı karşısındaki tutumu hakkında skandal açıklamalarda bulundu. İki ülke arasındaki dostluğu sindiremeyen CHP'li Başkan Yardımcısı "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE NASIL BİR CENDEREDEN KURTULDU

Rusya destekli Ermenistan saldırısına karşı kardeş ülke Azerbaycan'a yardım eden Türkiye'yi "Azerbaycan'a cihatçı taşımak" gibi çarpıtıcı bir propagandayla teröre destek veriyormuş gibi suçlayan CHP'li Ünal Çeviköz, 2001 yılında DSP'li Bülent Ecevit'in Başbakanlığındaki koalisyon hükümeti tarafından Azerbaycan'a Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi olarak atanmıştı.

.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@