Türkiye’nin konuştuğu skandal program birinci oldu... RTÜK üyesi açıkladı

CHP’nin RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, RTÜK'ün "Esra Erol'da" adlı programa verdiği cezayı değerlendirdi. ATV ekranlarında reyting uğruna bu yapılanlar toplumsal değerleri derinden sarsıyor. ATV'de yayınlanan “Esra Erol’da” program RTÜK’ün alt sınırdan ceza verdiği dün bile izleyicinin yüzde 57’sinin başvurusuyla yine 1. olarak kayda geçti.

Gündem 01.10.2020 - 18:47 01.10.2020 - 18:47

CHP’nin RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, RTÜK'ün "Esra Erol'da" adlı programa verdiği cezayı değerlendirdi.

RTÜK, ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da” programında 6 aylık bir bebeğin biyolojik babasının belirlendiğini ve yargının yapabileceği bu işlemin ticari bir meta gibi sunulduğunu belirleyerek yüzde 2 idari para cezası vermişti. 

İlhan Taşçı cezanın ardından yaptığı açıklamada “Aynı yayın farklı bir kanalda olsaydı kapatılırdı” demişti. Taşçı bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisi yapan kadının katıldığı Esra Erol’un programı, hafta sonu RTÜK’e şikayet edilen programlarda yüzde 82 ile 1. oldu. RTÜK’ün alt sınırdan ceza verdiği dün bile izleyicinin yüzde 57’sinin başvurusuyla yine 1. olarak kayda geçti”

NE OLMUŞTU?

Türkiye bu rezilliği de gördü. ATV ekranlarında Esra Erol'un programında bir kadın, çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulundu. Canlı yayın sırasında DNA testi sonuçlarını açıklayan Esra Erol, kadının eşine çocuğun biyolojik babası olmadığını söylemesi üzerine, "Nasıl yani, kim babası" tepkisini aldı. Kadın ise "Ben biliyordum zaten. Şükür elhamdülillah diyorum" ifadeleriyle sevindiğini söyledi.

ATV NE YAPMAK İSTİYOR? ESRA EROL NE YAPMAK İSTİYOR?

Dünden beri sosyal medyada en çok payalşılan ve büyük tepkiler alan bu görüntüler her geçen saat daha da büyük tepkilere neden oldu. Tepkiler çığ gibi. İktidara yakın medya organı olan ATV'de bu tür içeriklerin bu tür aile yapısını sarsacak, toplumun kültürel değerlerini dinamitleyecek konuların bu kadar rahatlıkla işleniyor ve reyting kaygısı uğruna gündeme getiriliyor olması ayrıca tepkileri daha da üst seviyeye çıkartıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@