Türkiye'ye mesaj mı veriliyor?

Avrupa Merkez Bankası'nın Mustafa Kemal portreli 5 bin adet sıfır euro basması şüpheleri beraberinde getirdi. Söz konusu iddialar Derin Gerçekler'de usta yazar Abdurrahman Dilipak ile Bülent Deniz tarafından değerlendirildi.

Gündem 29.01.2019 - 16:00 29.01.2019 - 16:00

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi analiz ettiği Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler bu hafta da çarpıcı konularıyla izleyicisinin karşısına çıktı.

ŞİFRELER GİZLİ, DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Bayram değil seyran değil Avrupa Merkez Bankası'nın neden böyle bir jest yaptığı konusunda şüphelerin olduğunu dile getiren Deniz, ''İnternet ortamında dolaşan iddialar var. Her bir sembol için ilginç detaylar. Mustafa Kemal'in imzasının yanındaki yıldız ok işaretiyle gösterdiği mareşal ambleminde gizlenmiş bir İngiliz bayrağı var. Seri numarasında birden fazla mesaj olduğu iddia ediliyor. Yakın bir tarihte düzenlenecek, özel bir ayin için 81 tane katılımcı davet edildi deniyor. Tabii biz bunları gündeme getirip, devletin dikkatini çekmek istiyoruz.'' açıklamasında bulundu.

İDDİALARA FIRSAT VERMEMELİLERDİ

İddialar hakkında açıklamalarda bulunan Dilipak, ''Bu para yapılırken, bu tip yorumları internetten okumak yerine kendilerinden dinlemek isterdik. Şimdi ortaya atılan iddiaları çürütecek açıklamalar yapılabilirdi. Hiçbiri net değil görüntülerin, yoruma açık. Anıtkabir'in arkasına doğru batan bir Türkiye var. Neden şimdi? Mustafa Kemal'in doğum günü dersin ya da farklı bir şey... Maksadı iyi anlaşılmamış bir dizayn.'' dedi.

FETÖ'NÜN 1 DOLAR TAKTİĞİ

Söz konusu hatıra parası üzerinde çok derin subliminal mesajlar olduğu iddia edildiğini dile getiren Deniz, ''Bir doları hatırlayın F ve G serileri vardı. Şimdi onları hatırlarsak... O dönem bin tane bir dolar vardı. Bunlar darbe sürecinde kilit adamlarda kimlik kartı olarak kullanılmıştı. İster istemez bu tür şüpheler uyanıyor.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@