Twitter'da Elon Musk'ın hesabı hacklendi! İşte nedeni ve hacklenen o isimler

Twitter'da bugün ünlü teknoloji devlerinin twitter hesapları hacklendi. Hackerlar geçtiğimiz günlerde çıkan bazı 3. parti uygulama ve Twitter Core bazlı açıklardan yararlanarak ünlülerin hesaplarını ele geçirdi.

Bilim, Teknoloji 15.07.2020 - 23:55 15.07.2020 - 23:55

Elon Musk, teknoloji firması hesabının saldırıya uğradığından şüphelentiği için Twitter'ın onu kısa bir süre engellediğini söyledi.

Tesla şefi, güvenlik önleminin, "Biraz Bitcoin satın almak ister misin?"

Birkaç sahte hesap daha önce Musk görüntülerini ve kripto para dolandırıcılığını teşvik etmek için adının varyasyonlarını, bazen yazılarına verilen yanıtlarda kullanmıştı.

Twitter yorum yapmaktan kaçındı.

Twitter sözcüsü "Gizlilik ve güvenlik nedenleriyle bireysel hesaplar hakkında yorum yapmıyoruz," diye açıkladı.

Musk'un şüpheli tweet'inde Bitcoin temalı kıyafetler giyen bir kızın anime çizimi görseli yer aldı.

Hacklenen diğerleri isimler:

Başkan Trump

Bill Gates

Warren Büfe

John McAfee

Ünlü yatırımcı Warren Buffet'i taklit eden sahte hesaplar da kullanıldı

Bazı durumlarda, hesaplar önce Twitter'da doğrulanmış bir kene elde eden ve daha sonra ünlü bir figürün kimliğine bürünmek için resimlerinin ve kullanıcı adının değiştirilmesi için ilgili olmayan bir ada kaydedilir .

Elon Musk tweetlerle anlaştı

Tesla patronu yerleşimden günler sonra ABD düzenleyicisiyle alay ediyor

Elon Musk hayranları kripto para aldatmacalarını hedef aldı

Siber güvenlik firması Duo Lab Ağustos ayında yazılım botlarının "bot" olarak bilinen yazılım araçlarının bu tür dolandırıcılığı otomatikleştirmek . Çalınan profil görüntülerinde küçük düzenlemeler yapmak gibi adımlar atarak tespitten kaçındıklarını söyledi.

Musk daha önce bu fenomen hakkında şikayet ve Dogecoin yaratıcısı Jackson Palmer "sinir bozucu aldatmaca spam kurtulmak" için yardım istedi .

Palmer, sosyal ağın bu tür yayınları otomatik olarak ayıklamak için bir yol bulması gerektiğini öne sürdü ve diğerleri de bu sorunun üstesinden gelmede daha proaktif olmasını istedi .

Twitter için bir sözcü BBC'ye verdiği demeçte, "Biz proaktif olarak platformda sözde kripto para dolandırıcılığıyla mücadele ediyoruz." Dedi.

"Yalnızca son hafta, kullanıcı gösterimleri 10'un katları ile düştü, bu da önceki işlem oranlarında önemli bir gelişme."

Musk, bir adamı defalarca kanıt sunmadan sübyancı olmakla suçlayarak ve bir anlaşma kesinleşmediğinde Tesla'yı özel almak için fon sağladığını iddia ettikten sonra son aylarda kendi Twitter faaliyeti için eleştirilerle karşılaştı.

Yorumlar