Ukrayna uçağını vuran İranlı komutan konuştu! "Ben hazırım..."

ABD ve İran arasındaki gerilimin üst düzeyde olduğu sırada, füze sanarak Ukrayna Havayolları'na ait uçağı vuran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Hacızade, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gündem 11.01.2020 - 15:29 11.01.2020 - 15:29 Bülent Deniz

İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade, Ukrayna'ya ait yolcu uçağının İran'a ait hava savunma sistemi ile düşürülmesine ilişkin konuştu.

"ALINAN KARARA UYMAYA HAZIRIM"

General Hacızade, yolcu uçağının yanlışlıkla düşürülmesine ilişkin tüm sorumluluğu üzerine aldığını söyleyerek, "Haberi ilk aldığımda ölmek istedim. Yetkililer ne karar alırlarsa uymaya hazırım" ifadelerini kullandı.

General Hacızade yolcu uçağının düştüğü geceye ilişkin şöyle konuştu:

"O gece başkent Tahran dahil ülkedeki tüm hava savunma sistemleri tam bir teyakkuz halindeydi. ABD ile ilk defa olası bir savaşa çok yakındık. Hem onlar ve hem biz yüzde 100 bir teyakkuz halindeydik."

FÜZE SANDILAR

General Hacızade, Tahran'ın batısına konuşlanan hava savunma sistemlerinin, diğer hava savunma sistemlerine bir seyir füzesinin ateşlendiğini duyurduğunu belirterek, "Hava savunma sistemi, seyir füzesinin ateşlendiğini düşünerek vurdu" diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@