Ülke iyice karıştı! Bakanın koruması protestocuyu öldürdü...

Sri Lanka lideri Sirisena başbakanı görevden aldı. Sirisena kendisine yönelik bir suikast planına kabineden bir bakanın adının karıştığı iddiaları üzerine bu kararı aldığını açıkladı. Görevden alınan başbakanın hükümetinde petrol bakanlığı yapan Ranatunga'nın bakanlığa girmesini protesto eden gruptan 1 kişi de öldü.

Dünya 29.10.2018 - 15:29 29.10.2018 - 15:29 Bülent Deniz

Güney Asya ülkesi Sri Lanka'da, Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, Başbakan Ranil Wickremesinghe'yi görevden aldı. Devlet televizyonu Rupavahinj TV, Sirisena'nın Wickremesinghe'yi görevden alarak, yerine eski Devlet Başkanı Mahinda Rajapaksa'yı getirdiğini duyurdu.

Devlet Başkanı Sirisena, televizyondan yayınlanan açıklamasında, müfettişlerce sorgulanan bir kişinin, kendisine yönelik suikast planı iddiası kapsamında, bir bakanının adını verdiğini söyledi.

Sirisena, bu şartlar altında kendisi için tek seçeneğin, Wickremesinghe'i başbakanlık görevinden alarak, yerine geçmesi ve yeni bir hükümet kurması için eski Devlet Başkanı Mahinda Rajapaksa'yı davet etmek olduğunu ifade etti.

Soruşturma kapsamında elde edilen bilgide saklı kalmış bazı detaylar olduğunu vurgulayan Sirisena, "Bilgiyi veren kişi, kabineden bir bakanın, bana yönelik suikast planıyla alakası olduğuna ilişkin açıklamada bulundu" dedi. Sirisena, söz konusu bakanının adını açıklamadı.


BAKAN GÖZALTINDA

Öte yandan polis kaynakları, görevden alınan Wickremesinghe hükümetinde petrol bakanı olan Arjuna Ranatunga'nın bakanlığa girdiği esnada etrafında toplanan ve kendisini protesto eden Rajapaksa destekçilerine, bir koruması tarafından ateş açıldığını aktardı.

Colombo Ulusal Hastanesi sözcülerinden Pushpa Soyza, Petrol Bakanlığı'nda açılan ateş sonrası hastaneye yaralı 3 kişi getirildiğini, yaralılardan birinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bir kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı olayın ardından Bakan Ranatunga gözaltına alındı, koruma görevlisi tutuklandı.

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@